TV do 15k - 40-48" FHD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pRo_lama 9. 10. 2015 14:50

Ahoj, plánujem kúpiť nový televízor a neviem sa rozhodnúť, ktorý z nasledujúcich modelov si mám vybrať:
  • Samsung UE40H6400, prípadne 48" verziu
  • Samsung UE40H6470
  • LG 42LF652V
  • Samsung UE40J6300
Najradšej by som zobral Panasonic TX-48AS640E, ale ten sa už nedá nikde kúpiť.

Na čo chcem používať TV:
  • sledovanie seriálov v kvalite HDTV, 720p alebo 1080p (1080i nie)
  • sledovanie filmov v kvalite 1080p prípadne 720p alebo nejaký BDRip/BRRip/HDRip
  • sledovanie športovch záznamov (nie klasický TV signál) v rôznych kvalitách a občas aj s 60fps
  • spojenie s mobilom (Android) a hranie nejakej hry a podobné
Parametre, ktoré vyžadujem:
  • FHD, prípadne UHD ale to asi nemá zmysel si myslím
  • 100Hz a viac
  • WiFi + LAN port + podpora HddTV
  • možnosť nahrávať a prehrávať na USB a HDD
  • možnosť inštalovať aplikácie do TV
  • ideálne mať slot na pamäťové karty
  • DVB-T/T2 tuner
  • USB a HDMI porty
  • podpora DLNA/Miracast

Mám prečítanú väčšinu tém tu na fóre a vždy boli odporúčané modely od Samsungu a najmä rada H6xxx. Otázka znie, je nejaký nový model (modelová rada 2015), ktorý by sa vyrovnal rade H6xxx? Niekde som čítal, že nástupcom H6400 je model J6300. Ktorý z nových modelov (kľudne aj Sony/Panasonic) by ste mi odporúčali. Troška ma štve, že nikde nedokážem nájsť modely od značky Vizio, ktoré sú dosť dobre hodnotené.

Díky.
pRo_lama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 10. 2015 15:40

Vyrovnat sa H6xxx nove modely vyrovnaju, akurat ze je tam ina cenovka.
H6200 a H6400 zozenies do 15k aj v 48". A splnaju vsetko co chces. Vela dvodov na tie nove preto nie je kedze za tie peniaze ich kupis len v 40".
UHD v takej uhlopriecke a cene je nezmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pRo_lama 9. 10. 2015 16:43

Nevieš náhodou o nejakej dobrej náhrade za Panasonic TX-48AS640E ?? Samozrejme z radu tejto značky.

Inak taký dotaz. Nemám s tým skúsenosti, tak sa pýtam. Je nejaké obmedzenie čo sa týka prenosu dát cez DLNA? Napr. veľkosť súborov. Kolega mi vravel, že keď sú súbory väčšie, tak to dosť seká. Preto uvažujem nad použitím HDMI káblu.
pRo_lama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2015 16:48

HMDI je přímá cesta. Je to prostě jistota. DLNA se dá využít, ale vždy bude existovat nějaké ALE. Jednou nejedou titulky, pak se to bez důvodů začne sekat, jindy zlobí něco dalšího. Záleží na kombinaci DLNA server/TV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 10. 2015 20:36

pRo_lama píše:Nevieš náhodou o nejakej dobrej náhrade za Panasonic TX-48AS640E ?? Samozrejme z radu tejto značky.

Adekvatna nahrada su tie Samsungy. Od Panasonicu len nastupny model 50CS630E a ten je ako bolo povedane vyssie o dost drahsi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pRo_lama 9. 10. 2015 20:40

40" verzia sa dá kúpiť do 15000Kč.

Alebo je medzi 50 a 40" nejaký rozdiel okrem veľkosti?
pRo_lama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 10. 2015 20:49

Ano ale za to mozes mat napr. ten 48" Samsung. A to je plnohodnotna, ak nie lepsia alternativa za AS640.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pRo_lama 10. 10. 2015 06:48

Okej a ešte jedna vec, ktorej sa trochu obávam po tom čo som si prečítal diskusiu na tému H6xxx, ale na inom fóre.

Televízore totiž nebudem mať v bežnej výške (ako sa dáva do obyvačky), ale o čosi vyššie na komóde. Nebude potom náhodou problém s pozorovaním? Čiže, budem sa na TV pozerať pod istým uhlom smerujúcim nahor.
pRo_lama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2015 10:15

Záleží na Tvé vzdálenosti od televize - kdy půjde o skutečný úhel pohledu. Komoda může být vysoká 60, 80, 120 cm ... vždy to bude jiné. Kdysi někdo podobnou záležitost řešil poměrně jednoduchým způsobem. Nechal si uříznout a opracovat desku ve stejném dekoru, jako byla komoda a desku pak pod úhlem osadil na komodu. Aby televizor nespadl, byl přikurtován k desce přes připravené otvory několika průhlednými plastovými pásky.

Vůbec to nevypadalo zle. Televizor bezpečně držel a uživatel neměl problém se sníženým pozorovacím úhlem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2015 10:44

pRo_lama píše:Okej a ešte jedna vec, ktorej sa trochu obávam po tom čo som si prečítal diskusiu na tému H6xxx, ale na inom fóre.

Televízore totiž nebudem mať v bežnej výške (ako sa dáva do obyvačky), ale o čosi vyššie na komóde. Nebude potom náhodou problém s pozorovaním? Čiže, budem sa na TV pozerať pod istým uhlom smerujúcim nahor.
Vertikalny uhol moze byt problem. Zalezi aky velky je. No to sa tyka kazdeho lcd tv.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slovacik 11. 10. 2015 07:03

Ahojte nechcem zakladat novu temu tak len tak letmo sa opytam. Neprestali sa nejak vyrabat TV s 3D obrazom v pristupnej cene?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2015 07:54

Nie, neprestali.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pRo_lama 13. 10. 2015 14:31

Tak som nakoniec zobral UE48H6400.

Zatiaľ spokojnosť, len neviem ako ho mám nastaviť, aby bolo všetky tip-top. Ide mi o to, že som včera pozeral seriál a niektoré pohyby boli dosť trhané a keď som zapol nejakú funkciu Motion na Plynulý, tak sa to síce zlepšilo, ale rýchle pohyby boli stále nanič. Nemáte nejakú radu ako na to? (napr. rýchle pohyby rúk, otváranie a zatváranie dverí a podobné).

Díky.
pRo_lama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 10. 2015 16:07

Motion Plus si dej na Standard. Nebo si zvol Uživatel a pak si přes dva posuvníky nastav oba na 0, následně jeden 0, druhý 10, pak naopak a nakonec vše na 10. Rozdíl ve stylu zobrazení Ti řekne, jak si zde vše máš lépe přizpůsobit.

Jestli koukáš hlavně na HD stanice, můžeš stáhnout redukci šumu a MPEG artefaktů, popřípadě snížit doostření.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pRo_lama 13. 10. 2015 16:55

Okej, vyskúšam.

Pozerám predovšetkým 720p a 1080p.
pRo_lama
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků