Výběr televize s AMBILIGHT

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fury_only 31. 8. 2015 11:07

Ahoj, rozhodl jsem se, že si pořídím TV s ambilight (celkem mě to nadchlo). Nemáte někdo zkušenost s nákupen TV, která by cca odpovídala níže uvedeným požadavkům?

Ambilight, smartTV, min 119cm, cena kolem 15.000 Kč.

Narazil jsem prozatím na tyto modely: 47PFH6309, 47PFS7509,48PFS6909.


Díky.
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 8. 2015 12:04

Z tohto vyberu skrtni 6309. Ten sa neoplati.
Obrazovo je na tom lepsie 6909 ako 7509, ale 7509 ma zas Ambilight na 3 stranach, 6909 na 2.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malveon 31. 8. 2015 13:13

Ja som bol ešte včera presvedčený že si kúpim Philips 6909, ale ked som si prečítal čo o tom píšu majitelia tak som si to rýchlo rozmyslel. TV zamŕza, je pomalá, má na všetko dlhú odozvu. Vraj stačí prepnúť kanál a čakáš 5 sekúnd. U mňa preto skončil. Inak je to veľmi dobrý TV čo sa týka cena/spotreba/obraz + ambilight a 2ks 3D brýle v balený. Môžeš si pozrieť akúkoľvek recenziu.Týka sa to všetkých smart TV od Philipsu, možno okrem tých drahých.
Malveon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 8. 2015 14:15

Pokiaľ tie nazory maš z nejakych nakupnych portalov (heureka, alza...) tak to by som bral s veľkou rezervou. Väčšina tych nazorov vznikla pri začiatku predaja s pôvodnym FW. Odvtedy to už ten FW vyrobca x-krat upgradoval a veľa z toho čo vtedy platilo už teraz neplati. Nehovoriac o tom že mnohi z tych čo to pišu to nikdy neporovnali s ničim inym a teda nemôžu mať objektivny nazor. A čo sa im môže zdať u jedneho modelu zle, môže byť u konkurencie ešte horšie resp. vice versa.
Tym nevravim že je na tom v tomto Philips idealne, ale rozhodne to nie je take strašne ako sa traduje. Rozhodne by bola chyba ho vyradiť z vyberu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 31. 8. 2015 22:17

No, pripadne tip na jiny model s ambilight? Koulal jsem na model 6909 a asi bude problem ho sehnat. V obvhodech k dnesnimu dni vyprodan...:(
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 9. 2015 06:09

6609 sa zohnat da, je to to iste ako 6909 len v inej farbe.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 1. 9. 2015 06:29

Tak koukám na tu 6609, pro mě malá úhlopříčka, takže jedině 6909? Případně jiný model s ambilight?
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 9. 2015 06:52

Aka mala uhlopriecka? Nerozumiem..... Existuje v presne takych istych ako 6909.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 1. 9. 2015 09:29

Nemáš link na nějaký shop?
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod fury_only 1. 9. 2015 09:48

Tak teď opravdu nevím, zda ambilight na dvou, či třech stranách...
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 9. 2015 11:49

Nejdůležitější parametr při výběru TV by měl být obraz.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 1. 9. 2015 12:46

Dle recenzí je nej obraz na 48PFS6909. Zkusím prostudovat, zda se případně neobjevil nový FW, který by opravil (upravil) fungování prostředí na uvedené TV.
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Philips CZ 1. 9. 2015 16:32

Ahoj, informace k novému softwaru téhle televize najdeš tady: http://philips.to/1NVkP9g
poslední aktualizace byla vydána 24. 8. 2015. Za ten rok jich bylo vydáno spousta a měly by řešit většinu nejčastějších problémů.

Jinak samozřejmě vypadá lépe třístranný Ambilight, ale není to zas takový rozdíl od dvoustranného, protože světlo se z něj stejně rozptýlí do všech stran.

Jirka, Philips
Philips CZ
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 9. 2015 21:04

Já bych si dovolil nesouhlasit. Třístranný Ambilight je lepší. Pocitově lépe a přirozeněji vyzařuje a záření jednotlivých stran TV na sebe dobře navazuje. U dvoustranného jde v rozšíření - tak trochu - o efekt 21:9 s černým nahoře. Rozdíl je - pro mě - citelný. Ale zase... lépe mít Ambilight na dvou stranách, než vůbec.

Tudíž Ambilight ze třech stran je bomba, druhá věc jsou firmwary a aktualizace. Tam lze souhlasit s tím, že Philips je vydává poměrně často a dost problémů řeší. Ovšem někdy nastanou zase jiné/nové... a některým starším se třeba nevěnuje, nebo věnovat chtěl - jsou vyjmenovány v listu změn u FW, ale nakonec byly zařazeny až do dalšího...

Philips CZ
zbytečně přicházíte o spokojené zákazníky. Stačilo by lépe ladit a více zkoušet. Bohužel stav, který není zcela radostný, trvá už dlouhou dobu a netýká se jednoho modelu ročně. Kdyby chyby - ale kdyby TV Philips měly hned od počátku lépe doladěný software, jedná se, samozřejmě, o dosti často výborné stroje, které hodně umí, hodně nabídnou. Nejde jen o Ambilight, ale další věci a nápady.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků