Panasonic 50cs630e vs LG 50LF652V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fillipek 29. 8. 2015 23:07

Dobrý den,

zajímal by mě Váš názor mezi těmito dvěma televizory.

Cena je velmi podobná (cca 20-21tis), líbí se mě sytost barev u LG, četl jsem že Panasonic má VA panel, takže asi lepší černá barva..
LG zase IPS - lepší pozorovací úhly
(dříve jsem měl Philips, a černá byla šedá..)

obě TV jsou letošní modely 2015.

Na smart funkce prdím. jde mi o barvy, sytost a černou (!) ... samozřejmě v možnostech technologií.. (ne, plasmu nechci)


Díky
fillipek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 8. 2015 06:22

V tom LG je mozne ze je tiez VA.
Pokial je pre teba dolezita cierna tak samozrejme TV s IPS mozes z vyberu skrtnut.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 8. 2015 08:45

Pokud prdíš na smart funkce a jde ti hlavně o obraz, tak se zajímej o loňské modely a ne o letošní. V obrazu je rozdíl minimální, dopředu jdou primárně funkce. Pokud je důraz na černou, tak jednoznačně VA. Ale jde celkově o to, na čem všem ti záleží. Třeba LF652V má nejnižší blur ze všech LG v letošní sezóně (testováno dle https://s3.amazonaws.com/rtings/motion-blur-test.mp4 - http://www.rtings.com), ale furt je to IPSko, což k černočerné nevede. Předčí však nižší LF63 i vyšší modely UF7xx, apod. ve zmíněném parametru. Panasonic nevím. Nicméně to, za co dáš dneska zmíněných 20-21k, tak můžeš mít z loňské nabídky za 14k (AS640, H62xx = VA, 100hz, nebo LB650 = 100hz, IPS) se stejnou kvalitou obrazu. Případně můžeš stejný budget použít na větší 55" úhlopříčky, pokud by velikostně štymovaly.

-- 30. 8. 2015 09:54 --

Lokálně není k dispozici moc informací o (zejména nových) televizích.

Inspirace se dá čerpat na zahraničních webech jako např.:

RTINGS.COM
FLATPANELSHD.COM
HDTVTEST.CO.UK

ale není nad to vyrazit do prodejny a vyzkoušet na vlastní oči, protože to je nejdůležitější. Nejlépe s nějakým materiálem jako je kvalitní (či méně kvalitní pro vyzkoušení zdrojů horších kvalit) film nebo testovací sample na USB. Demo obrázek doma hrát nebude :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 8. 2015 09:07

Kde na rtings testovali LF6500? Navyse su to americke modely co sa moze od nasich lisit.

LB650 nema 100 Hz. Az LB670.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 8. 2015 09:16

Máš pravdu, může se to regionálně lišit. Nicméně ten test je k dispozici a každý nechť si otestuje sám i v našich podmínkách, aspoň v daném parametru. Je to dělané v 60fps, ale jako nástřel to i tak může posloužit dobře.
LB650 nemá 100hz? Tak soráč, myslel jsem, že má. S pohybem a ostrostí si uměla poradit, řekl bych, dobře.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 8. 2015 09:43

Ten test je isto k LF6500? Lebo na rtings nevidim nikde jeho test (mozno som prehliadol).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 8. 2015 11:12

Bohužel se některé testy modelů pro jiný trh mohou radikálně ve výsledku lišit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fillipek 30. 8. 2015 11:13

Teď jsem se vrátil z ochodu, moje poznatky

LG 50LF652V - sytější barvy, černá není černá na 100% ale jde to.

Panasonic 50cs630e - VA panel je poznat, ale rozdíl není až tak velký. při tmavých scénách, jsou vidět tmavá místa více do detailu, než u LG. Barvy jsou velmi podobné jako u LG, barevná sytost je ale o trochu lepší u LG. obraz možná o něco ostřejší oproti LG.

Obě mají 100 Hz panel, cena podobná, velikost také..
Televize byly vystavené přímo vedle sebe.
Rozdíly v obraze nebyly nijak velké.

Mám omezené obchody, kde mohu nakupovat (kvůli nákupní ceně), díky které ušetřím cca 15-18% z ceny..

Kde loňské samsungy řady 64xx, 65xx atd ve velikosti 50" a více již nemají a Panasonic TX-55AS640E také ne..

Proto jsem zvolil právě tyto 2 modely.
fillipek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 8. 2015 11:18

Pokud se jedná o souboj IPS vs. VA, pak doma a ještě večer bude rozdíl v černé dramatičtější.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 8. 2015 13:28

Ryan: on je tam ke stažení. Přímo LF6500 jim pod rukama ještě neprošla. Ale rozdíl oproti LF6300 je dosti obrovský v motion bluru.

Fillipek: existovala UE50H6200.
Mají ještě UE55H6270 a UE55H6200. Jsou totozné s H64, H65 apod, akorát nemají smart remote (ovladač) a 3D brýle v balení. Všechny 100hz, VA. Ale do detailu nevím, jestli jedny nejsou náhodou Samsung a druhé AUO, jak je to s homogenitou apod, ale i kdyby, tak rozdíl v obrazu je minimální, takřka nulový. Nicméně H62xx a AS640 by měly mít ten totožný panel.

I když ty píšeš o tom omezeném množství obchodů, promiň, přehlídl jsem. Asi bych dal na toho Panáka.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 30. 8. 2015 14:40

H6200 a H6400 má, pro mě subjektivně, trochu jiné pojetí obrazu a zpracování pohybu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků