Sony Android TV - nemohu spárovat 3D brýle

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kosumberak 28. 7. 2015 11:32

Ahoj, neměl prosím někdo z vás podobný problém?
Před týdnem jsem si koupil televizor Sony 55W805C a k ní zvlášť 2x 3D brýle Sony TDG-BT500A (dle webu jsou to ty pravé pro tu TV).
TV bomba, vše super.
Nicméně již dva dny se mi nedaří brýle spárovat s televizí. Návod je primitivní – být do 50cm od TV, podržet na brýlích tlačítko – začnou blikat zeleně+oranžově a na tv by měla vyskočit hláška o spárování.
Bohužel nic takového se neděje. Zkoušel jsem oboje brýle asi 100x.. zkrátka TV je zřejmě vůbec neregistruje. Brýle si blikají zeleně jakože jsou spárované, ale 3D efekt žádný.

TV 3D film rozpozná a přepne se do 3D zobrazení, takže to problém také nebude.. zřejmě to prostě nebude spárované a já nevím jak dál.

V TV mám poslední update – Android 5.0.2 tuším.

Nevíte prosím, co by to mohlo být?


Již jsem volal do SONY.. chtějí po mě nějaké fotky sériových čísel atd.. tak se zkouším ještě zeptat tady, jestli někdo třeba neví.
kosumberak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 29. 7. 2015 18:38

A tohle nefunguje? (z návodu k použití TV)

Připojení zařízení Bluetooth

Párování televizoru se zařízením Bluetooth
- Zapněte zařízení Bluetooth a nastavte ho do režimu párování.
Informace o nastavení zařízení Bluetooth do režimu párování naleznete v návodu k použití příslušného zařízení.
- Stiskněte tlačítko HOME, potom zvolte možnost [Nastavení] — [Nastavení Bluetooth], abyste zobrazili seznam dostupných zařízení Bluetooth.
- Zvolte požadované zařízení ze seznamu, potom se řiďte pokyny na obrazovce.
- Pokud budete vyzváni k zadání hesla, nahlédněte do návodu k použití zařízení.
- Po dokončení párování se zařízení připojí k televizoru.

Připojení spárovaného zařízení Bluetooth
- Stiskněte tlačítko HOME, potom zvolte možnost [Nastavení] — [Nastavení Bluetooth], abyste zobrazili seznam dostupných zařízení Bluetooth.
- Ze seznamu zvolte spárované, ale nepřipojené zařízení.

Podporované profily Bluetooth

Televizor podporuje následující profily:
- HID (Human Interface Device Profile – Profil pro zařízení s rozhraním ovládaným člověkem)
- HOGP (HID over GATT Profile – Profil HID přes GATT)
- 3DSP (3D Synchronization Profile – Profil pro 3D synchronizaci)
- SPP (Serial Port Profile – Profil pro sériový port)
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosumberak 30. 7. 2015 15:15

Děkuji za snahu, ale toto jsem zkoušel a nic.
SONY zatím stále řeší..
Ještě jsem nezkoušel obnovit TV do továrního nastavení.. přeci jen je to Android, takže možnost tu je (znám to z mobilních telefonů), ale nechce se mi do toho to znovu vše nastavovat :-)
Ale bude to televizí.. Brýle blikají jakože jsou spárované, nějaký impulz tedy dostaly..
kosumberak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marekf.197 1. 8. 2015 20:01

Mám ten istý televízor, a ked som dal spárovat tak som mal zapnuté aj WIFI. Na 5 pokus to už išlo všsetko v poriadku. Mám ale aj ja jeden problém že ked dám na dialkovom ACTION MENU a tam si vyberiem položku obraz tak sa nič nezobrazí. Musím íst cez HOME a až potom viem nastavovat funkcie čo sú pod ACTION MENU. Robí to aj tebe?
marekf.197
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kosumberak 3. 8. 2015 07:41

Ahoj,
Action menu mi funguje normálně. Zmáčku - vyberu obraz - a tam si navolím co potřebuji. Položka se mi zobrazí vždy - ať jsem v nějaké android aplikaci, koukám na tv atd..

S těmi brýlemi - měl si zapnutou wifi jo? Zkusím to, já to mám totiž po kabelu.
Když se spárovaly, vyskočila ti vpravo dole na televizi hláška? Zkrátka poznal si to nějak, že jsou spárované? Máš brýle TDG-BT500A?

Děkuji za info
kosumberak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marekf.197 3. 8. 2015 11:41

Action Menu my jeden čas funguje, ale potom nejako záhadne prestane. Musím spravit reštart celeho systému a potom to ide znova. Okuliare mám TDG-BT400, a ked stlačím tlačidlo zapnutia- chvílu podržím tak sa rozblikajú 3 krát zeleno. Ked ich zapnem tak hned dole v strede obrazovky vyskočí hláška: Okuliare 3D zaregistrované. škoda že sa nedá pridat obrázok.

-- 3. 8. 2015 12:50 --

Obrazky som ti poslal cez SZ.
marekf.197
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kosumberak 3. 8. 2015 21:21

Děkuji za info a za obrázky. Mě na sony odkázali na nový model brýlí BT500... a s těmi to prostě nejde.. aby nebyl zakopaný pes v nich :-( párování provádím stejně jako ty
kosumberak
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků