55 FHD alebo UHD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod majinkej 1. 7. 2015 23:29

Kontrast je důležitý, pak je hlubší černá a bílá, akorát UE55H6200, nemá local diming.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petema 2. 7. 2015 07:57

Ryan Giggs píše:
majinkej píše:H6200 je jednoznačně vítězem s kontrastním poměrem 5240: 1,

Ale len v jednej uhlopriecke. V inych su ine panely.


Myslíš 55"?
A jak se Ti vidí Ryane porovnání SD na FHD a UHD na uhlopříčce 55". Kterej model z UHD bys doporučil. Děkuji.

Přes víkend jsem byl v Alze a byl tam Sony kd-55x8505b, tak na prezentačním videu byl ten obraz nádherný a ta černá byla černočernoucí, neskutečnej kontrast. A právě dost zlevnila.
Naposledy upravil Petema dne 2. 7. 2015 10:44, celkově upraveno 2
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod ancek900rr 2. 7. 2015 08:27

také koukám po 55LF652V - je teď v akci v ceně bez DPH a ještě si můžu odečíst dph, takže by mě vyšla na nějakých 22 500 kč.. Má cenu do toho jít? Nebo raději koukat po 4k na 55? Díky
ancek900rr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 7. 2015 11:34

Petema píše:
Myslíš 55"?
A jak se Ti vidí Ryane porovnání SD na FHD a UHD na uhlopříčce 55". Kterej model z UHD bys doporučil. Děkuji.

Přes víkend jsem byl v Alze a byl tam Sony kd-55x8505b, tak na prezentačním videu byl ten obraz nádherný a ta černá byla černočernoucí, neskutečnej kontrast. A právě dost zlevnila.
Ano myslim 55". Len tam je panel AUO. V 48" je Samsung, v 50" Innolux.

To porovnanie SD na UHD a FHD zalezi samozrejme na sledovacej vzdialenosti. Aj ked ono to opticky nie je velky rozdiel, predsalen tie 4 pixele na UHD maju velkost jedneho na FHD.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 7. 2015 11:59

No a navíc není SD, jako SD. Kvalita se výrazně liší.

Každý uživatel má také své chuti. Jeden dá přednost vyššímu vyhlazování a pomyslné čistotě obrazu. Druhý raději bude chtít syrovější obraz a zvolí navýšení pozorovací vzdálenosti.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků