32"/40" LED s nahráváním na USB flash/HDD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vanDave 22. 5. 2015 18:01

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem LEDky do pokoje.

Úhlopříčka asi 32" (40" spíš ne kvůli místu,TV bude u kratší stěny 3,5m, kde už je PC monitor, 2 sloupovky, knihovna a AVR a ještě se musím nějak dostat k oknu:)).
TV zatím sleduji na 22" LCD a PC tuneru s DO s WIN7 a Windows Media Center, takže i ta 32" bude rozměrový přínos. :-)
Na TV budu většinou sledovat pozemní DVB-T, časem možná satelit, ale zatím to v plánu není,
takže berte spíš to DVB-T.
Stahované filmy ani DVD/Bluray nesleduji. SMART ani 3D taky nepotřebuji.
TV by měla mít citlivý tuner, multiplex, kde je např Fanda atd nechytám, kámoš na ulici přes TV Samsnug ano.

TV by měla mít dobře se držící a citlivý DO a aby šla tlačítka lehce mačkat - na ergonomii dost dám. Podsvícený asi v této kategorii nenajdu.

Mám rád spíš přirozený obraz než vyumělkovaný. Sleduji dost přírodopisné a technické dokumenty. Nevím, jestli využiji reálných 100Hz (třeba Samsung H6200), hokej ani formule nesleduji, otázka je max. při švenkování kamery. Zas aby z toho nebyl telenovela efekt... TV by měla mít i dobré pozorovací úhly, občas ji budu sledovat i z boku (2m úkos) a asi tak 50cm pod úrovní (konkrétně z postele).

Hodil by se rychlý start (četl jsem o startu 10s, to bych asi přežil, Media Center taky nenaběhne hned). A hlavně aby měla TV svižnou odezvu na DO - pohyb v menu a aby se kanál nepřepínal 5s.

Chtěl bych, aby šel na pozadí zvuk sledovaného programu při prohlížení EPG, mám zkušenost s LCD Philips a tam zvuk nešel.

Z Win Media Center jsem dost rozmlsaný co se týče nahrávání - stiskem REC na DO se zapne nahrávání sledovaného programu a přímo z EPG stiskem REC zvolím nahrávání zvýrazněné položky programu. Samsung 5570 nebo 6200 by to podle návodu měl zvládat, ale nevím třeba jak je na tom Sony. Jde na TV sledovat aktuálně nahrávaný program s časovým posunem/zpožděním? Hodilo by se, kdyby TV nahrávala i na flashku, ale není to podmínkou.
Nevím jestli třeba má smysl kupovat 32GB flash z hlediska velikosti nahrávaných programů (sem tam nějaký seriál). Nic nearchivuji - shlédnu, smažu.

Hodil by se časovač vypnutí nebo aut. vypnutí při nečinosti DO, když bych u TV usnul - Samsung to myslím má, nevím jak jiné značky.

Modely, které mně zaujaly (ať už v eshopech nebo v obrazově v elektru v na podzim, v zimě):
Samsung 32H5570 a 32H6200
Sony 32R435 a 32W706.

Nějaká Sony mě právě zaujala obrazově, myslím že to byl dokonce model 415 nebo 435.

Novou návštěvu elekter teprve plánuji.
Máte s některou z těch TV zkušenost, která zmíněné požadavky (ne)splňuje, kterou vzít a které se vyhnout?

Díky.
Naposledy upravil vanDave dne 22. 5. 2015 18:24, celkově upraveno 7
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 5. 2015 18:21

1. Pokud můžeš, vezmi 40"... záleží na pozorovací vzdálenosti - místo uděláš :-D
2. VA panely budou mít menší úhel.
3. U 32" a větší pozorovací vzdálenosti si dovolím tvrdit, že 5570 postačuje, pokud by pozorovací vzdálenost byla regulérní, pak 6200. Dopočet můžeš vypnout, resp. deaktivovat funkci, která by Tě točila telenovelou.
4. Citlivost tuneru je dost neřešitelná záležitost - takže bys musel vyzkoušet. Ideálně zakoupit přes net, když tak vrátit. Kdysi měly hodně slušnou citlivost tunerů TV Philips, zda to platí obecně i nyní - nevím.
5. U chytrých TV nemusíš řešit DO, můžeš je ovládat přes apku do mobilu
6. Nahrávání na flešku může ovlivnit firmware, tudíž - na nějakém nahráváš, na jiném ne. Ideálně je počítat s HDD.
7. Nějaké vypnutí časovačem mají skoro všechny televizory
8. Rychlost startu může být ovlivněna mnoha faktory - způsob využití, počet naladěných programů, množství připojených zařízení, firmware.

Jako základ pro výběr se podívej na Samsung 6200. Zbytek porovnávej s ním.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 23. 5. 2015 15:07

Tu 40" ještě zvážím.

Teď jsem si četl zkušenosti se Sony 455 a prý je pomalá, přepínání programů 5s! a pomalé reakce v EPG. V Media Center mi to program přepne tak za 1,5-2s.

https://www.alza.cz/40-sony-bravia-kdl- ... tm#recenze

Rychlost startu přežiju, pokud to nebude půl minuty. :) Spíš aby to rychle reagovalo na DO.
K PC jsem vystřídal tak 4 tunery, než jsem vybral ten vyhovující - mám 2 tunerový Leadtek s perfektním DO, žádná trapné kartové DO, ale plnohodnotný ovladač s perfektním dosahem.
http://media.karelia.pro/30/3bb00c68c56 ... a82db7.jpg

Uvažuji, že k tomu koupím jen 32GB flash (Samsung prý do 32GB flash podporuje, i když návod tvrdí, že je nutný HDD), hodina SD vysílání zabere prý kolem 1,5GB nabo tak nějak, což mi bohatě stačí. HDD za 1600 je pro mně zbytečný.

Ještě jsem se díval na Panasonic AS650, která má také nahrávání, ale dělá se až od 40"/42" a stojí 13, to už je moc. EDIT: Tento Panasonic má podle recenze na digizone problém s aut. přepínáním formátu DVB-T vysílání.

Pokud pomineme těch reálných 100Hz u Sama 6200 a horší stojan, je tato TV reálně v něčem lepší než 5570? Barvy, úhly, rychlost reakce?
Naposledy upravil vanDave dne 23. 5. 2015 16:45, celkově upraveno 3
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 5. 2015 16:25

H6200 ma oproti H5500 lepši panel a elektroniku, takže obraz ako taky. Inak system, ovladanie atd. je rovnaky. Ten H6200 je spolu s Philipsom 32PFK6509 (vyššia cena) v 32" to najlepšie čo je z aktualnych modelov na trhu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 23. 5. 2015 17:06

Jses si jisty, ze umi nahravat i na flash..? Ja bych to moc netvrdil. Staci si tady zalistovat zpatky v prispevcich. Abys pak nebyl prekvapen...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 23. 5. 2015 18:35

Někdo to psal u 5570 nebo 6200 na heuréce, že mu to na 32GB flashku nahrává, ale 64GB mu to prý nežere. Když nebude, tak holt koupím HDD.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 24. 5. 2015 14:32

Naposledy upravil MgX dne 25. 5. 2015 21:28, celkově upraveno 1
Důvod: //následující příspěvky odděleny do samostatného vlákna
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 26. 5. 2015 17:41

Dík, 50Hz by asi nevadilo, sport nesleduju a telenovela efekt nesnáším. Ta první by kvůli stojanu šla (potřebuju TV se stojanem uprostřed, nejspíš bude stát na AVR), ale na heuréce jsem se dočetl, že při EPG vypíná zvuk, což bych nechtěl.

http://televize.heureka.cz/lg-39lb580v/ ... 1#u4477651

Zatím jsem se nedostal do elektra na obhlídku TV, možná o víkendu.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2015 17:54

vanDave píše:Dík, 50Hz by asi nevadilo, sport nesleduju a telenovela efekt nesnáším.
Telenovela nema so 100 Hz nič spoločne. To suvisi s udelatkami ktore v TV su. A ktore sa daju vypnuť. Telenovelu vykuzliš aj na 50 Hz televizore, keďže už aj tie nejake to udelatko maju. 100 Hz ma vyznam aj inde, nielen pre šport.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 5. 2015 18:52

vanDave telenovela, u televizorů, které ji jsou schopny vytvořit, je většinou alespoň nějak regulovatelná. A když funkci vypneš - telenovela se nekoná.

Já se přiznám, že jsem postupem času přivykl této věcičce a nevadí mně navýšená plynulost obrazu. Je to hodně o zvyku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 1. 6. 2015 20:31

Ok, dík kluci.

Tak jsem byl v EW, Datartu a Euronicsu a ta 32" je fakt malá, takže půjdu s velkou pravděpodobností do 40ky.

Viděl jsem ob jednu TV vedle sebe 40 5570 a 40 6270 a ta 6270 měla o trochu zářivější barvy, ale ne o moc. Takže jsem teď změřil šířku AVR a ta je 43cm,
takže rozhodne stojan. Pokud by kraje té 4 nožky visely ve vzduchu tak vezmu 40 5500 nebo 40 5570. Ještě vlítnu elektra s metrem a změřím to.

PS: V Euronicsu v Brně byl nějaký magor prodavač, sice v tom měl přehled, ale po chvilce mě začal lámat do nějaké cca 48-55" LG OLED s tím že to má úžasné barvy a že původní cena byla 250000 a teď stojí jen 70000 a jestli to nechcu vzít na splátky. Tak jsem ho nechal vykecat, ještě mně vytiskl nějaké 3 stránky s recenzí a parametry, tak jsem to před prodejnou za rohem hodil do tříděného odpadu.:)
Naposledy upravil vanDave dne 1. 6. 2015 20:38, celkově upraveno 1
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 6. 2015 20:36

vanDave barvy se dají jednoduše seštelovat. Stačí změnit uživatelský režim, popřípadě některé další hodnoty. Taky je tam možná trochu více jasu, kontrastu a podsvícení, aby to víc tahalo oči.

40" je dobrý směr :-) Ještě si znovu projdi plynulost pohybu při různých zdrojích signálu... u obou.

-- 1. 6. 2015 21:39 --

vanDave píše:PS: V Euronicsu v Brně byl nějaký magor prodavač, sice v tom měl přehled, ale po chvilce měl začal lámat do nějaké cca 48-55" LG OLED s tím že to má úžasné barvy a že původní cena byla 250000 a teď stojí jen 70000 a jestli to nechcu vzít na splátky. Tak jsem ho nechal vykecat, ještě mně vytiskl nějaké 3 stránky s recenzí a parametry, tak jsem to před prodejnou za rohem hodil do tříděného odpadu.:)

Ano - to tak bývá. Dokonce to nejsou často ani prodavači, ale zástupci oné značky nasazení na prodejnu. Je skutečně vtipné, doporučit člověku telku za 70 tisíc, když si přijde pro telku za 15000 - třeba. Já byl se známým a ten chtěl za 35 tácků, byla nám nabízena za 65 t. Hoch byl zástupce Samsungu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 1. 6. 2015 20:50

Ta 6ková řada by měla být trošku živější v barvách, někdo to tady nebo na tvfreaku psal, takže se mi to potvrdilo, ale jak říkáš, mohlo to být nastavením.
Nemáš nějaký tip na testovací video? Stáhl jsem si nějaký 24p s rotující kamerou kolem stolu v restauraci a to se mi doma na PC sekalo (zkoušel jsem 3 přehrávače), prostě málo snímků za s.

Kolik snímků za s má DVB-T v Čr? 25i,25p,50i,50p???
Abych věděl, jaký video mám shánět.

V EW valil na těch TV nějaký horizontální text a jak na 5570, tak na 6270 se sekal úplně stejně.

-- 1. 6. 2015 22:06 --

MgX píše:
vanDave píše:PS: V Euronicsu v Brně byl nějaký magor prodavač, sice v tom měl přehled, ale po chvilce měl začal lámat do nějaké cca 48-55" LG OLED s tím že to má úžasné barvy a že původní cena byla 250000 a teď stojí jen 70000 a jestli to nechcu vzít na splátky. Tak jsem ho nechal vykecat, ještě mně vytiskl nějaké 3 stránky s recenzí a parametry, tak jsem to před prodejnou za rohem hodil do tříděného odpadu.:)

Ano - to tak bývá. Dokonce to nejsou často ani prodavači, ale zástupci oné značky nasazení na prodejnu. Je skutečně vtipné, doporučit člověku telku za 70 tisíc, když si přijde pro telku za 15000 - třeba. Já byl se známým a ten chtěl za 35 tácků, byla nám nabízena za 65 t. Hoch byl zástupce Samsungu.


Fór byl v tom, že to ani neměli vystavený, měli ji v krabici ve skladě. :-)) Model 2013 myslím. Takže ležák. :-))
Na tričku měl Mrkwošrot cosi. :hm :D
Kdybyste s ním někdo chtěl pokecat o té TV, tak si zajděte do Euronicsu v Avionu. :-)
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 16. 6. 2015 19:47

Tak už je doma nová TV.
Prvně jsem vzal Samsung 40H6200. Obraz i z DVB-T na vzdálenost 3m v pohodě koukatelný. Ale byla to strašná kráva, zabíralo to skoro půl stěny pokoje-TV byla na stole u okna vedle PC monitoru. Když už jsme u PC monitoru, tak do něj zasahovala. Takže jsem TV druhý den vrátil a dnes si v Alze vyzvedl 32H6200 a už se na ni koukám. Mám ji postavenou na AVR, jak jsem plánoval, nohy trochu přesahují AVR, ale je to stabilní.

Velikost mně přijde malá, při vysílání 16:9 mně přijde obraz akorát.
Chvíli jsem sledoval Simpsonovi v 4:3 a taky v pohodě.
Proti 22" Monitoru je to labůžo.
Pak dám fotku, jak to vypadá v reálu.

Na heuréce si stěžovali na směrovost ovladače, ale vůbec mi to nepřijde.

Co se týče nahrávání, tak i v EW mi potvrdili, že na flashku nahrává.
V alze prodavač říkal, že má taky Samsung a vyzkoušel tak 4 flashky, než to rozchodil. Flashka musí být rychlá.
Dnes už se mi nahrávání nechce zkoušet. Dám vědět.

Menu Samsungu je rychlé, ale nějaká prodleva tam je, ale nic so by mně iritovalo.
Start TV tak do 3s, přepínání mezi programy trvá 2s.

Třeba LG 830 850 je proti Samsungu šnek, tam EPG a menu nabíhalo tak 10s.
Nové modely už jsou prý rychlejší.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 6. 2015 19:54

vanDave tu velikost jsi měl zažívat trochu dýl, než jeden večer. Za měsíc, max. šest týdnů, si na mě vzpomeneš.

Ovladač je směrový u všech Samsungů - je to tak. Samozřejmě myslím onen „malý firemní“. Ne speciály, které jsou dodávány k dražším modelům, jako druhý ovladač.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků