PS4 televize do 14tisíc - výběr modelů

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petr3445 22. 5. 2015 14:09

Tak možná dobrá zpráva dostal jsem info, že možná půjde sehnat za docela dobrou cenu Bravii W7 50 palců 705 nebo 706 to by bylo super ne, lepší než Samsung?????? :?:

Ještě se mám optat za známého co byste řekli na výběr jeho tv ke konzoli chce velkou uhlopříčku s dobrým obrazem na filmy a paření a vybrali jsme tuto 60 palců a měla by už mít 100hz panel reálně. ,jeho limit je poněkud jinde než u mě cca, optimálně 25-28tisíc, max DO 30tisíc s dph.
Sony Bravia KDL-60W605
petr3445
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 5. 2015 14:45

To ci to je lepsie ako Samsung je tazka otazka. Minimalne vsak vzhladom k lagu urcite.

Ano ta 60-ka ma 100 Hz panel od Sharpu. Chybu tym rozhodne neurobi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr3445 22. 5. 2015 15:22

Dik , uvidim zda pujde sehnat ta 705 nebo 706 za jinou cenu, mozna ze ano, akorat zaruka tam pry nejde prolouzit jesm zvykly mit na elektro min 3 roky nebo vic jistoty, musel bych to u tv nechat na 2 roky a pak kdyby odesla oprava nebo nova :(
Jsem zvedav, kdyz Sonkka padne pujdu do Samsungu.
Tak se necham prekvapit jak rozhodne osud :-))

S tou 60tkou vyridim, ach taky by se me libilo na ni hrat to musi byt zazitek :shock:
petr3445
Junior

Odeslat příspěvekod petr3445 26. 5. 2015 01:09

AHoj optam se. Obdrzel jsem informaci ze pokud ma tv realne je 50hz muze to byt i lepsi pro hrani her. Udajne nevznikaji nejake problemy v obraze pri uprave snimku ci co. Dal jsem dostal informaci ze televize se udajne pri spusteni konzole a tv do herniho modu stejne vype vsechny sw blbosti a panel bez pouze na 50hz. Je to pravda? 100hz jsem bral jako vyhodu na filmysport io kdyz oboje v male miry hlavne hraji hry a i tam jsme ocekaval trosku plynulejsio braz a hlavne mensi unavu oci, protoze na hry to bude provozovano zcela nejvic. Muze me nekdo to info potvrdit vi vyvratit. Kvuli tem informacim co jsem dostal jsem prochazel i zahr.fora a nekteri lide uvadi to co jsem psal vyse. Tak uz nevim.
petr3445
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2015 09:15

100 Hz panel sa nevypne do 50 Hz. Aj po pripojeni ku konzole, pc... sa obnovuje stale 100x. Vypnu sa v hernom mode len vylepsovatka pohybu. Niekedy vsetky, niekedy cast. Zalezi na konkretnom TV. Daju sa ale vypnut aj manualne. To ale s obnovovacou frekvenciou nema nic spolocne. Mimochodom tie vylepsovatka obrazu maju aj 50 Hz modely.

Tie neduhy v obraze nesposobuje obnovovacia frekvencia ale prave tie vylepsovatka. Obnovovacia frekvencia snimky neupravuje, iba kazdy jeden zobrazi 2x.

To ze je 50Hz TV na hry automaticky lepsi ako 100 Hz je nezmysel. Moze byt, ale nie je to automaticky. To zalezi na porovnani konkretnych TV. Kedze to zobrazenie ovplyvnuje "milion" dalsich veci.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr3445 26. 5. 2015 12:13

Děkuju, protože po přečetní informací na zahraničních stránkách mě prostě připadalo že herní režim umožní jen 50hz a 100hz může být problém s obrazem. Jo ještě tam byl zmíňka že 50 hz modely mají nižší input lag než 100hz modely. Ale myslím že u Sony to bude vždy na dobrýdch číslech a bude to asi i model od modelu u jinuých značek, je to tak?Děkuju za vysvětlení,díky

Doplňuji: W7 Sonku to vypadá že jsem propásnul a včera jsem dostal info že už mě ji za tu cenu neseženou.
Počkám ještě chvilku a pokud se něco neobjeví od Sony za solidní peníz budu vážně zvažovat objednání Samsungu, protože v opačném případě bych od Sony mohl koupit jen 48W605
a to už bude ASI Sasmung lepší. Takže uvidíme zda se něcood Sony objeví za lepší kačku a pokud ne kouknu na Samsung.
Ještě jsem na tip procházel recenze zákazníků amazonu kde se kupují tv a většina z nich tam uvedla že Sonky jsou k PS4 lepší a poskytují prostě lepší obraz. Vím že to tu opakuji, ale tohle je novější a čerpám z recenzí lidí z amazon.de kde němci sasmi uvedli že zkoušeli různé tv Lg,Samsung a Sony a Sonky byly vždy k PS nejlepší a mela nejlepší a nejostřejší obraz.
Jelikož mě recenze lidí a kamarád lámou furt k Sony proto u mě převažuje ta nerozhodnost a proto ještě vyčkávám zda se nějaká Sonka neobjeví ve slevě. Vždycky mě někdo pošle nějaké reference nebo recenze a pak mě to víc a víc nutí čekat na Sonku, ach jo. Kdybych slepě objednal Samsung měl jsem klid :-D
petr3445
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2015 13:44

To ze je Sony najlepsie k PS je z dovodu vacsinou nizsieho lagu ako u konkurencie, ale hlavne z dovodu najlepsej komunikacie medzi TV a PS (hdmi-cec...). To ze ma za kazdych okolnosti aj najlepsi obraz na PS je samozrejme nezmysel. Na to nie je ziaden logicky a racionalny argument. TV od Sony nemaju oproti ostatnym nic take co zarucovalo v spojeni s PS lepsi obraz.

To iste tvrdenie ze 50 Hz modely maju nizsi lag ako 100 Hz tiez neplati absolutne. Vzdy a vsade je to o porovnani konkretnych modelov.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr3445 26. 5. 2015 15:46

Děkuju ti moc za odpověď. Neměl jsem možnost proovnat obraz na PS4 na různých značkách tv, v obchodě je vídám na Sasmungecha občas i něčem jiném. Takže nemám jak srovnávat. čerpal jsem jen z hodnocení záikazníků kteří nakupovali na amazonu a uváděli tam své zkušenosti s různýma značkama tv včetně toho že někdo koupil tv pak ji vrátil a vyzkoušel jinou až nakonec zůstal u Sony a tvrdil že měla na PS3-PS4 nejlepší obraz, tak proto jsem to tu psal.
Ještě blbý dotaz ale optám se protože jsem koukal že loňské modely televizí třeba Sonek řadaW8 je mimo moji cenu, ale v červnu tohoto roku se mají prodávat modely W7 a W8 pro rok 2015 které jsou tedy pěkně mastné a znatelně dle předběžných cen dražší než ty modely 2014 které se prodávají nyní. Jak to funguje u tv jakmile se naskladní nové 2015 Sonky, tak ty stávající ty starší co jsou teď běžně skladem 2014 půjdou hodně cenou dolů? Nebo je eshopy vyprodávajía a nebo cena zůstane stejná nebo klesne nepatrně a jen těch pár kusů vyprodají co mají obchody skladem a dají je jako nedostupné viz třeba alza a nahradí je vyšší cena a pouze modely 2015? Má v tom někdo přehled jak to chodí s tv v prodejnách? Moc děkuju
petr3445
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2015 17:29

To je ťažko predpovedať ako sa ceny budu hybať. Veľke reťazce akonahle naskladnia nove modely, stare už veľmi v ponuke nemaju. Zbavuju sa poslednych kusov a snažia sa rychlo, vtedy ich predavaju za obyčajne lepšie ceny. Esopy niekedy ale držia stare modely ešte dlho. A aj cenu si dosť často držia a klesa pozvoľne. Je to ale aj obchod od obchodu. Každy ma nejaku vlastnu cenovu politiku. Vypredajove modely ale väčšinou kupiš vyhodnejšie v kamennom obchode.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 5. 2015 18:49

petr3445 někdy dokonce může dojít k situaci, že dodavatel/výrobce zbytek starých modelů stáhne z některých obchodů.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr3445 26. 5. 2015 20:17

Tak to bych musel sledovat akční letáky kamenných prodejen i to se dá. člověk by čekal že vyprodají staré zásoby se slevou a oni to spíš nahradí novými, hmm čekal jsem že to tak většinou chodí.
petr3445
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 5. 2015 20:18

Neříkám, že většinou, ale už jsem něco podobného zaznamenal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 27. 5. 2015 10:03

Ryan Giggs píše:To ze je Sony najlepsie k PS je z dovodu vacsinou nizsieho lagu ako u konkurencie, ale hlavne z dovodu najlepsej komunikacie medzi TV a PS (hdmi-cec...). To ze ma za kazdych okolnosti aj najlepsi obraz na PS je samozrejme nezmysel. Na to nie je ziaden logicky a racionalny argument. TV od Sony nemaju oproti ostatnym nic take co zarucovalo v spojeni s PS lepsi obraz.

To iste tvrdenie ze 50 Hz modely maju nizsi lag ako 100 Hz tiez neplati absolutne. Vzdy a vsade je to o porovnani konkretnych modelov.

Ktera TV ma teda lepsi obraz realne, ne nejake civeni na homescreen, ale pri hrani her, kde se veci hybou, staci treba klasicky gta5, destivny - ktera tv ma lepsi obraz nez sony w8?
Reknme inputlag do tech 70ms bude prijatelny, takze to je jeste podminka.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr3445 29. 5. 2015 14:36

Ahoj dekuju vsem z ray tak mely by me sehnat Sonku tak uvidim zda jeste nekde bude k mani u dodavatele.Jeste poprosim nova televize ma na oobu stranach krabice lepici pasku s logem vyrobce? Nebo jak poznam ze to je original zabaleny od Sony? Jen pro jistotu.dik
petr3445
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 30. 5. 2015 09:24

K tym vypredajom, urcite najlepsie najdes v kamennom obchode, ale musis osobne nastuvit a mat stastie, ja som cca o takomto case pred rokom osobne v electroworlde vychytil posledny kus 9kovej rady od sony, pri uvedeny 48 tisic, v akcii vypredaj za 36 myslim, a ekectroworld sa chcel zbavit poslednehi fungl niveho kusu, krasnych 26 tisic:)
majkom
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron