Vyber tv samsung vs. dalsi ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod av_login 6. 3. 2015 22:51

Ahojte,

pozeral som si vase diskusie, no myslim, ze mam trochu ine poziadavky, tak by som sa vas chcel opytat:

- chcem smart tv s dobrym obrazom, skor asi full hd, uplne dokonala cierna tam byt nemusi, pozeram tv skor cez den,
- ako zdroj chcem vyuzit hlavne Netflix, tiez Youtube, pripadne content od BBC, taktiez DLNA
a obcasne dvb-t
- asi by som chcel aby smart funkcie boli relativne ok ovladatelne - teda mat druhe dialkove, pripadne moznost ovladania cez appku v smartfone/tablete (klavesnicu k tomu nemienim pripajat)
- nech ovladanie / spravanie tej TV nie je uplne spomalene a zalagovane
- budget max do 1000eur / 25t kc
- polovicke sa musi pacit ako vyzera :)

Co som zatial pozeral (a aj videl), pozdava sa mi Samsung h7000, no v budgete je jedine vo velkosti '46, kde sa obavam vzdialenosti 3,5m od sedacky.

Myslite, ze napr. Pan AS640E jej moze konkurovat?
Hm, a co napr LG v nejakej 850 serii?

Myslite, ze by som sa pri tej vzdialenosti mal uz pozerat aj po uhloprieckach okolo 55' a mozno skor ubrat z niektorych poziadaviek a ist aj po velkosti?

Uprimne, uz som precital tolko testov a recenzii, ze som sa dostal na zaciatok, ak ma chapete:)

Vdaka!
av_login
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 3. 2015 07:15

Neviem sice aku predstavu mas o tom zalagovani a spomaleni smartu, ale take su viac ci menej vsetky tv. Snad mozno aktualne prichadzajuce modely s dospelymi OS na tom budu v tomto smere lepsie.
Smartfonom ci tabletom vies ovladat v podstate kazdy tv.

Na tvojich poziadavkach nevidim nic specificke oproti inym dotazom . Snad az na ten netflix. S tym to ale nebude asi take ruzove.

Na 3,5 metra by mohlo byt tych 46" malo.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod av_login 7. 3. 2015 08:34

Ryan dik,

tie zdroje signalu budu proste hlavne stream-y.

Na margo rychlosti tych tv, bol som v jednej velkej nemenovanej predajni, kde ma predajca tlacil prave do samsungu z dovodu rychlych odoziev oproti konkurentom.

Ok, takze aj na margo velkosti obrazovky sa asi skor posuvam k pana 55as640, ktory tu bol celkom chvaleny, btw 750kova rada je na to ako?

Napada vas este mozno nejaky model, napr. od sony, ktory by stalo za to pozriet?

Dik
av_login
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 3. 2015 14:34

Samsung je jeden z tych rychlejsich, ale od pouzitelnosti tabletu, smartfonu je to spomalene.
Na stream videi to nie je 2x pouzitelne. To je lepsie pripojit nejake htpc ci nieco podobne a TV pouzivat len ako monitor. Usetris si vela nervov.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod av_login 7. 3. 2015 15:58

Diky,

no ten streaming som myslel primarne cez appky v TV (preto netflix & spol), to s tym htpc som uvazoval tiez, ale nechcem zbytocne nafukovat rozpocet.

Btw co napr. w8 rada od Sony? V pripade '50/'55 su pouzite IPS panely?

Rozmyslam, ci v pripade pouzivania hlavne cez den nie je IPS tiez postacujuci.
av_login
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 3. 2015 16:36

W8 nema IPS v žiadnej uhlopriečke. Je to VA, obrazovo je to na veľmi dobrej urovni.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod av_login 7. 3. 2015 17:10

Okay, tak zajtra, resp. v priebehu tyzdna si ich pojdem obzriet a uvidime, zatial velke dik za rady
av_login
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod av_login 7. 3. 2015 22:21

Ryan Giggs píše:W8 nema IPS v žiadnej uhlopriečke. Je to VA, obrazovo je to na veľmi dobrej urovni.


Prosim, netusis este nahodou, aky je "realny" rozdiel medzi w805 a w829? Vidim len hodnotu pri motion flow, no predpokladam, ze to je skor marketingova vec, alebo to bude rozdiel aj "viditelny"?

dik
av_login
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 3. 2015 08:44

Uz si presne nespominam, tusim len tie Hz (nepodstatne) a farba stojana. Snad.
Na stranke Sony si najdi seriu W8 a tam zvol Uplne specifikacie. Vypise ti vsetky modely vedla seba.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod av_login 8. 3. 2015 14:46

Tak som to bol pozriet,'50 w805 vyzera uplne ok, aj ked povedla bola povesena '42 w705 a ta mala tiez celkom pekny obraz:)

Este snad, oplati sa k tomu kupovat aj to druhe dialkove? Alebo staci pouzivat tu ich android remote app-ku?
av_login
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 3. 2015 16:29

42" je len 50 Hz.
To DO je drahe. To radšej pripojiť k tv klavesnicu a myš. Alebo potom ta apka.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod av_login 29. 3. 2015 13:20

Tak trochu veci trvali, kazdopadne, uz som majitelom w805, zatial prve dojmy:

- na prvy pohlad OK balenie, instalacia pribaleneho stojanu bez najmensej komplikacie

- obraz je uplne OK, z mojej strany bez vyhrad, ano v uplnej tme to nie je uplne cierna, ale zas povedzme si uprimne, je to TV v nejakej cenovej relacii a tiez s konkretnou technologiou obrazovky, a teda nie je dvovod sa na to stazovat

- zvuk je taky, aky sa da od flat TV ocakavat, takze ak ma niekto ocakavania, ze okrem hovoreneho slova to bude zvladat vsetko ostatne, je mimo a treba to riesit inym sposobom

- prehladnost rozhrania, nastavenia a pod. vsetko je velmi jednoduche a z mojho pohladu domyslene (porovnavam hlavne so Samsungom, ale musim dodat ze s verziou s 2011, takze mozno aktualne trochu neporovnatelne)

- integracia s net vecami a podobne - vsetko funguje na prvy pokus, s nicim nebol problem, DLNA a Miracast som ale este neskusal

- rychlost rozhrania a aplikacii, prirovnal by som to k prvym tabletom, ktore boli na trhu, ano, mohlo by to byt v niektorych situaciach lepsie, ale zas treba si to prelozit aj cez cenovku - takze za mna bez vyhrad

- rychlost "naboot-ovania" tv, ano je tam nejaky lag, ale z mojej strany opat bez vyhrad

- mobilna aplikacia na ovladanie TV (SideView) funguje bez problemov, vsetky moznosti v nej som ale este neskumal

- neodolal som a dokupil som aj to "touchpad" dialkove, na jednej strane by sa bez neho dalo urcite zaobist, vsetko sa da relativne pohodlne vyriesit aj dodavanym DO, na druhej strane SideView appka obsahuje uplne identicke rozhranie, ako to doplnkove DO, no ovladanie hlavne aplikacii je cez to touchpad DO omnoho pohodlnejsie a nemusite vytahovat telefon, resp. pripajat sa s nim, v skratke, je to hlavne o pohodli

Ked este na nieco narazim, dam vediet, kazdopadne, myslim, ze rady vyssie som vypocul a zatial rozhodne nelutujem :)
av_login
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků