Jak poznat, zda TV přijíam přes DVB-T nebo DVB-T2

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gordon_Flash 4. 3. 2015 14:17

Mám TV Samsung, která by měla umět DVB-T2 (UE55F6400) a dle informací odsud: http://www.omko.cz/prijem-digitalni-televize-dvb-t/hlavni-mesto-praha/ lze ze Žižkova zkušebně přijímat některé kanály v DVB-T2. Můj dotaz zní, jak poznám, jestli daný program přijímám v přes T nebo T2? Mezi analogem a DVB-T se dá přepnout, ale jak přepnout mezi T a T2 jsem nenašel. Je to tedy v rámci jednoho tuneru, který umí obojí? Díky.
Gordon_Flash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 4. 3. 2015 18:30

Dej ruční ladění a pak naladit pouze kanál na kterém dvbt 2 vysílá, pokud máš signál.

-- 4. 3. 2015 18:40 --

Je to kanál 50.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 3. 2015 21:48

Gordon_Flash píše:Je to tedy v rámci jednoho tuneru, který umí obojí? Díky.
Je to v ramci jedneho tuneru, ale to plati aj pre DVB-C aj analog. Je to jeden tuner ktory zvlada všetko.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robuTEKK 31. 3. 2017 15:42

Ahoj. Je to info o kanalu 50 porad aktualni? Rad bych zkusil, jestli v Praze chytam DVB-T2, na kanalu 50 mi to nic nenalezlo.
Diky
robuTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod patejrik 31. 3. 2017 16:10

Ahoj,

tvoje TV na 99% nepodporuje DVB-T2. Současné DVB-T2 umí Samsungy roku 2015 a více. To znamená od "modelového roku" UE55Jxxxx. Ke starším modelům vyšších řad (7,8,9) existuje jakýsi "upgrade kit". Jinak DVB-T2 program poznáš podle toho, že na konci má T2, třeba Nova - T2.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod robuTEKK 31. 3. 2017 16:24

Dekuju za odpoved. Asi jsem to mel napsat, moje televize je Samsung UE50J6282, takze T2 na 99% podporuje. O par radku niz jsi mi s ni radil ohledne reklamace :) Zadnej kanal s T2 na konci nemam. Ze by dalsi duvod k reklamaci? :hm
robuTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod patejrik 1. 4. 2017 21:31

Nemáš to na společný anténě? Tam se musí upravit nějaká krabička (nevím přesně co) aby T2 fungovala.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod robuTEKK 1. 4. 2017 21:50

Ano, jsem v panelaku a kabel mam pripojenej v televizni zasuvce, co je v byte. Takze je to spis otazka na spravu domu?
robuTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod jito 1. 4. 2017 21:53

robuTEKK píše:Ahoj. Je to info o kanalu 50 porad aktualni? Rad bych zkusil, jestli v Praze chytam DVB-T2, na kanalu 50 mi to nic nenalezlo.
Diky

Pokud nebyl nalezen žádný signál,tak kanál 50 nemusí být zařazen v STA.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 1. 4. 2017 22:19

robuTEKK píše:Ano, jsem v panelaku a kabel mam pripojenej v televizni zasuvce, co je v byte. Takze je to spis otazka na spravu domu?


Přesně tak. Musí se vyměnit jakýsi modulátor myslím a pak to bude fungovat. Prostě nějaká krabice co je nahoře pod střechou u rozvodu. Pokud máš možnost, zkus ji někde zapojit rovnou na anténu a naladit. Tam by problém být neměl ;-)
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod jito 2. 4. 2017 06:35

Zas tak jednoduché jak to popisuješ,to není....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 2. 4. 2017 10:37

Vím, že to jednoduché není. Proto by si na tohle měli najmout nějakou firmu, která je schopna to udělat.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod robuTEKK 2. 4. 2017 10:56

No zvlastnosti je, ze je to v novostavbe dokoncene na konci roku 2016. Asi nekdo pri stavbe usetril..
robuTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod jito 2. 4. 2017 13:51

To není o šetření.
Tunery se do STA dávají podle momentální situace v vysílání,a podle požadavku zákazníka.
Když je např.v dosahu vysílání z Německa,tak se to automaticky do STA nedává.Chceš je,zaplať.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků