Hloupé dotazy ohledně Moderní TV pro "začátečníka"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 7. 2016 20:06

To aka uhlopriecka ti bude stacit, to si musis osahat na vlastne oci. Avsak ak to ma byt 100 Hz, tak na 55" to aj tak nevyda.
Samsung UE48J6272, Panasonic 50CS630E, LG 50LF652V. Viac na vyber nie je. Sony a Philips su nad 15 litrov.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 7. 2016 21:01

A ohledně toho fenoménu 4k Ultra HD, když se mě pak někdo bude ptat, proč jsem si v dnešní době nekoupil rovnou tu 4k, co mu mám říct? Že je to jenom pozlátko na lidi aby kupovali, že stejně s tím vstupem (DVB-T) je obraz malý a když se bude muset roztáhnout na to velké rozlišení že je ten obraz ještě horší než na FHD? Prostě že to nejbližších pár let ještě stejnak nevyužijem?

Když jsem koukl narychlo na domácí kina, tak že umožnují 4k upscaling, nebo to je jenom takové dopočítání na které se stejně nedá dívat?

Nebo má to jiné nevýhody?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 29. 7. 2016 22:09

řekni jim, že máš 4K, on to stejně nikdo nepozná :-D
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 7. 2016 08:41

MarkFX píše:A ohledně toho fenoménu 4k Ultra HD, když se mě pak někdo bude ptat, proč jsem si v dnešní době nekoupil rovnou tu 4k, co mu mám říct?

Tu otazku akoze myslis vazne ci si len robis srandu?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 7. 2016 12:50

O:-) o<:)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 8. 2016 21:04

Ohledně toho mojeho posledního hloupého dotazu (UltraHD) sem si trochu pročetl a beru zpět.. :)

A jsem rozhodlý pro toho Samsunga, zítra si pro něj pojedu.. Jen trochu škoda že už je to asi starší model, že už je ukončená výroba a ne všechny obchody ho prodávají (aspon ne tam kde jsem chtěl), ale ještě se sehnat dá takže zítra sjedu do Datartu.. Skusím se domluvit jestli bych ho tam mohl vyzkoušet. Aspon co jsem pročítal tak píšete že se může vyskytnout lokální prosvítání podsvícení či co, jak to vyzkoušet?

Jinak nikde jsem nenašel na netu obrázek jak vypadá dálkový ovladač.. :(

-- 4. 8. 2016 22:11 --

A tak jo, jakousi fotku dálkového ovladače pro řadu 6200 jsem našel: http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/j6200 uplně dole.. Jestli patří konkétně i k té 6272 nevím, ale asi jo..

Vypadá takový malinký, tlačítka namačkané ne moc přehledně na sebe, ale zdá se že by mohl mít podsvícení a to je velká výhoda aspon.. ;-)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 8. 2016 22:16

No, moc nevěřím, že se v této cenové relaci jedná o podsvícený ovladač. Nicméně - na jejich malé ovládání se dá velmi rychle přivyknout. Televizor je samozřejmě možno ovládat i za pomoci aplikací v chytrém mobilním telefonu atp.

Kdyby se Ti na telce cokoliv nezdálo - neber ji. Raději si dej na čas a vybírej dál!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 8. 2016 06:16

Praveze malicky nie je a jasne ze nie je podsvieteny. To na to v tejto kategorii zabudni.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 5. 8. 2016 10:40

To podsvicení by bylo bonus, jak říkám, žádnou lepší fotku ovladače jsem nenašel.. Jinak tv už mám doma, ale ještě odpoledne pojedu pro držák na zeď, vytahnu to až pak, až privrtam ten držak a provrtam a natahnu kabel k anteně.. Krabicu sem zatím jen otevřel, zvrchu byl návod a ovladač - opravdu je jinačí než v odkazu, naštěstí je trochu větší a členitější, bohužel ne podsvícený..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 5. 8. 2016 20:28

tak jo, už jsem tv vybalili, sprovoznil a velikost obrazovky tak akorát, jako klidně by mohla být i větší, žena zas říká že klidně mohla být menší.. :D Myslím že stačí.

Obraz v pohodě, žádné nepravidelné podsvícení jsem zatím neobjevil, ty kanály ČT co jsou HD jsou krásné, zbytek je jen SD, tak samozřejmě horší, kdybych měl ještě větší TV tak by to bylo ještě viditelnější ten slabší obraz..

Do sítě se přes WiFi bez problémů přihlásil hned při úvodním nastavení, zkoušel jsem Youtube a šlo pěkně. Jinak rychlost přepínání a celkově ovládání není nějak extra rychlé, beztak i půl sekundy to trvá, ale není to tak hrozné. Nevím jak jsou na tom jiné značky, nebo jestli je to tahle v dněšní době standartní, jak už jsem říkal je to moje první TV snad po patnácti letech.. :D

Dálkový ovladač mohl být trochu členitější, jsou ty tlačítka takové všechny podobné a hodně na sobě, po tmě mi to chvilu potrvá, ale je to o zvyku..

Jo a ještě sem ale nepřišel na to kde je a jestli funguje to HbbTV.. :/
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 8. 2016 13:28

Musíš si stáhnout aplikaci HbbTV (smart menu), pak ji aktivovat, vypneš/zapneš TV a HbbTV se pak objeví v podobě piktogramu např. na programech ČT, Primy, Óčku atp.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 8. 2016 11:34

Už Ti jede HbbTV?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 7. 8. 2016 20:27

Ještě sem se k tomu nedostal...
Jestli je to jen aplikace a ne hardwarová záležitost, tak to půjde na všech televizích co umí s aplikacemi?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 8. 2016 22:14

Většina TV má HbbTV napevno softwarově implementovánu ve firmwaru/OS. Samsung měl vždy historicky HbbTV oddělenu, jakožto aplikaci, kterou si obsluha musí nejdříve z jeho smart kšeftu doinstalovat. Přístup do nabídky je ve smart části aplikací - přímo v televizoru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 8. 8. 2016 08:22

Říkáš smart kšeftu, to znamená že je to placené? Večer to vyzkoušim.. Jo a ještě nějaké užitečné aplikace bys mi doporučil co si stáhnout? :-l

Jinak ted jsme se v práci bavili o 3D v televizích, že tam dostal brýle už k televizi, já sem nic v balení neměl. Popravdě ani nevím jestli mám aktivní nebo pasivní, při výběru jsem 3D vůbec neřešil. Ale když jsme se o tom tak bavili, trochu mě to nadchlo, že bych to někdy i zkusil.. :) Ale to znamená dokoupit brýle.... :oops:
Naposledy upravil MarkFX dne 8. 8. 2016 08:45, celkově upraveno 1
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků