Projektor na filmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mcfee 1. 2. 2015 15:03

Zdravím, mám v plánu rekonstruovat pokoj (cca 5,5x4,5m, bílé stěny, okna na jedné straně se zatemněním ). A rád bych si pořídil nějakou levnější techniku na sledování filmů. V prvé řadě projektor (promítání od stropu přes celou délku pokoje na protější stěnu) Rád bych se vešel tak do 20k celkově i s audiosoupravou.
Jde mi o to jestli by jste preferovali spíš nižší rozlišení a LCD technologii nebo FullHD s DLP nebo např. Epson EH-TW5200, ale to už je tak strop co bych do toho chtěl investovat.
take se mi jedná o to jestli se vyplatí investovat do plátna (když se jedná přece jenom o levnější projektor, který bude permanentně umístěn u stropu) nebo bude stačit bílá zeď třeba se závěsy po stranách. popř. nějakého zakrytí stropu kvůli odrazům (nebo rovnou vymalovat nějakou jinou barvou).

Co se audia týče (kdyžtak se omlouvám že to píšu mimo kategorii), tam bych preferoval 5.1 (buď samostaně + dokoupit subwoofer nebo už nějaký set), ale určitě bych chtěl něco levnějšího cca 3-4k. nemám buhvijaky sluh, takže mi pujde spíš o to prostorovost a alespoň trochu věrné podání a somozřejmě solidní basy k filmům (spíš akčnější žánry).
PS: stačí u toho audia připojit k zesiovači notebook (asus n56vv-s4028) nebo je potřeba nějaká externí zvuk karta pro slušný výkon.
Díky předem moc za odpovědi.
Mcfee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiriczek123456 1. 2. 2015 17:38

Pro 5.1 výstup z toho notebooku budeš potřebovat externí zvukovku, to je jasný, teď jde o to, jakou požaduješ kvalitu (myslím tím i do budoucna...)
jiriczek123456
Junior

Odeslat příspěvekod Mcfee 1. 2. 2015 17:43

no na té kvalitě zvuku tolik nelpím. Hudební sluch nemám a mizerné repro nebo 128kb mp3 sice poznám, ale rozhodně u toho nevídím tak propastný rozdíl jako např. mezi DVD a BD (co se obrazu týče) :)
Mcfee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 1. 2. 2015 17:44

5.1 sestavu za 3-4 tisíce?
Tak to vlastně jedno co koupíš...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mcfee 1. 2. 2015 17:50

Já vím no, po mě kdyby někdo chtěl foťák do 5k tak mu asi řeknu to stejne :D
PS: tak spiš ze zajimavosti v jaky cenovych relacích se pohybuje slušná 5.1 sestava?
Mcfee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 1. 2. 2015 19:10

Slušná sestava je taky relativní pojem,jako s foťákem.
Z bazaru bych pod 15-20 nešel,a u nového 40-50 tisíc.Ale to je pouze můj názor.Pro jednoho málo,pro druhého hodně...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans1983 2. 2. 2015 10:58

Sice konkrétně nijak extra neporadím, ale přidám svojí zkušenost jak sem pořešil projekci:
Pátral sem po bazarovém kuse a náhodou sem objevil: projektor Yamaha DPX-1 tuším že za nějakých 3000,-Kč.
http://www.projectorcentral.com/Yamaha-DPX-1.htm
No moc výhra to nakonec nebyla, prodejce v čr projektor mizerně zabalil a cestou ke mě se nejspíš rozbila lampa nebo už rozbitá byla i když prodejce tvrdil opak. Nezbylo nic jiného než lampu sehnat novou nebo projektor vyhodit. Po shlédnutí cen u nás v čr a na ebay sem nakonec objednal lampu až z Californie! Důvod byla originál yamaha a i po zaplacení všech cel a dopravy vyšla pořád o víc jak 1tis kč levněji. Po dlouhém čekání asi 1 měsíc lampa dorazila. Ale pořád nebylo vyhráno! Projektor už fungoval, jenže obraz byl posetý množstvím světlých "koleček" po zjišťování bylo jasné že je projektor zanesen prachem a je nutné jej vyčistit. Jelikož firmy za to chtějí od 2500,- výš rozhodl sem se riskantního podniku a za jeden večer sem celý projektor rozebral sám a vše vyčistil.
Nu povedlo se a od té doby projektor dělá už jen radost a tv trpí nedostatkem poroznosti :D

Projektor umí nativně "jen" 1024x768 bodů, sleduju asi z 3m obraz 160x90cm v režimu 16:9. V porovnání s levnějšími DLP z dnešní doby mi obraz ale přijde lepší, menší duhový efekt.
Asi aby ne když za tu yamahu když byla nová prý chtěli 7999usd :D

No co sem tímhle dlouným příspěvkem chtěl sdělit. Nový projektor si určitě jeď někam shlédnout ať ho vidíš v akci! Z druhé ruky určitě taky jen po předvedení a rovnou počítej s investicí nové lapmy, a raději nebuď takovej dobrodruh jako já :)
A Co se týká audia já doma jedu na stero z druhé ruky za cca. 20tis, audia z druhé ruky bych se nebál. A současné all in one systémy za pár tisíc opravdu jen pro hluché :-( Já mám doma ještě starý all in one 5.1 od Panasonicu a ten tedy hraje docela solidně, jenže to už se dneska asi nevidí a když jo určitě ne za 5tis.
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků