Kalibrace obrazu LCD s LED podsvícením Philips 55PFS6609

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod abernas 27. 1. 2015 15:19

Koupil jsem novou ledku Philips 55PFS6609 a řeším dobré nastavení obrazu. Jsem zvyklý spíš na vybledlejší, ne moc kontrastní nastavení a tak jsem si to včera i nastavil. Ale těch možností je tolik (oproti minulé plazmě) že nevím a pořád se mi to nezdá.
Obraz na ledce je úplně jiný než na plazmě.
Tak jsem si našel kalibrované nastavení, které tam večer nastavím a když to bude moc, tak budu pomalu ubírat. Jenže mě napadla taková věc:
Hlavní signál mi jde z Arivy přes HDMI do TV. Jenomže když nastavím kalibrované hodnoty do TV, tak mi to bude zkreslovat Ariva, kde to mám také nějak nastavené.
Nevím, jestli to je pochopitelné o co mi jde :-(
Ariva má mnou nastavené nějaké hodnoty jasu, kontrastu atd, takže když to pustím do TV, a i když tu budu mít správně nastavenu podle kalibrace, bude mi to ta ariva ovlivňovat svým nastavením.
Jenže když ji dám do továrního nastavení, tak si myslím, že tomu taky nijak nepomůžu, protože to zase bude ten hnusný přesaturovany, překontrastovaný obraz, který bude TV ovlivňovat zase do druhého extrému.
Co s tím? TV mám hlavně od toho, abych sledoval TV (tedy satelit přes tu Arivu)
Děkuju
Naposledy upravil MgX dne 27. 1. 2015 21:14, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název - upřesnění.
abernas
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 1. 2015 19:47

Ariva obecně má sytější podání barev. Nevím, kterou máš, ale myslím, že to bude podobné. Otázkou je, proč nevyužiješ interní satelitní tuner u zakoupeného televizoru. Ve Tvém případě alespoň pro nakoukání barevného podání, který jsi vytvořil, následným přepnutím na Arivu si tuto rozhodíš tak, aby barevné podání přes interní tuner (se kterým jsi spokojen), co nejvíce odpovídalo podání při sledování externího satelitního přijímače přes HDMI.

U 40" modelu - pro příklad, uvádí dTest následující nastavení pro obrazový profil Standard.
dTest píše:Obrazový profil: Standard
jas: 47
kontrast: 95
ostrost: 5
podsvícení: 64
barevná sytost: 50
barevná teplota: Custom R/G/B 255 R/G/B offset 0
barevný tón / odstín : X

Další nastavení:
Activity Style: TV
Vylepšení barev: Min
Režim kontrastu: Nejlepší pro obraz
Dynamický kontrast: vyp
Světelný senzor: vyp
Gama: 0
Super Rozlišení: zap
Redukce šumu: Střed
MPEG redukce artefaktů: zap
funkce pro zlepšení plynulosti - HD Natural Motion: Střed

U HD obrazu bych zřejmě sundal ostrost níž, podobně bych zkusil vypnout redukci šumu, popřípadě MPEG artefaktů. Po odzkoušení a při spokojenosti se dá - třeba - aktivovat světelný senzor. Když pak koukáš chvíli ve dne a chvíli v noci, nemusíš do obrazu sahat, že by se Ti zdál příliš světlý/tmavý.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abernas 27. 1. 2015 21:05

O tom satelitním tuneru jsem přemýšlel, ale říkám si, že s tou arivou jsem spokojený, tak dokud slouží, tak ji nechám a až se odporoučí, tak koupím kartu a pojedu rovnou přes TV
abernas
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 1. 2015 21:16

Počkej, počkej. Kartu musíš mít i v Arivě - jestli jedeš na Skylinku. Potřebuješ modul. Ale Ty k odzkoušení nepotřebuješ nic. Stačí Ti naladit volně vysílané programy a nastavit si to na nich. Stejný program Ariva, stejný Philips.

Navíc, jestliže nevyužíváš v TV žádný tuner, nemůžeš využívat například HbbTV od ČT s jejich archivem. Předpokládám, že Ariva HbbTV neumí. Nebo máš nějakou novou, která ano?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abernas 27. 1. 2015 21:59

No, já psal kartu, ale myslel jsem modul na skylink. Kartu samozřejmě mám.
Volné kanály mám naladěné, ale nepoužívám je. Jednak je jich málo a jednak nejsou moc kvalitní. Proto pořád preferuju ten skylink, kde mám spoustu kanálu v HD.
Prozatím jsem to vyřešil tak, že to kalibrované nastavení jsem nastavil na HDMI2, kde mám připojený PC, ze kterého pouštím filmy a fotky. Tam to pomohlo hodně výrazně. Na ten satelit mám nastavené pořád to svoje nastavení, které budu postupně dolaďovat a snad se časem dopracuju k nějakému rozumnému výsledku. Těch nastavení je tady ale už docela dost, tak to asi potrvá.
Ale je taky pravda, že když jsem to pustil dneska, už jsem byl nespokojený mnohem míň než včera. Pomalu si na to zvykám
abernas
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků