Philips 40PUS6809/12 nebo samsung H6200 nebo projektor

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod evlo 26. 11. 2014 23:41

Zkusil jsem po sencoru dalsi TV a zas hruza, je to thomson 55 z3.

No zjistil jsem spoustu problemu co TV ma novych co jsem predtim netusil.
Treb proste to dela duchy, ale fakt hrozne, ta snad nedelal ani lcd monitor co jsem koupil v roce 97. To delaji vsechny TV? Bych si jinak zas koupil ten projektor. Fakt hry jsou naprosto nehratelne, protoze pri rychlem pohybu nejde nic videt, je to naprosta mazanice.

Krom toho opet nezobrazuje ostre. Je to teda lepsi nez sencor, ale furt furt nic moc. Treba ten samsung ma pc rezim a je dobry v nem, ale 4k je mozna pro ostre zobrazeni nutnost?

Proste zrcadlo
co nedela duchy (pri pripojeni pres hdmi :D )
co zobrazuje ostre (fakt me prijde neprijatelne, ze na 55" je text rozmazanejsi nez na 135") - tzn. asi 4k nutnost?
ma prijatelny input lag

Nebo radeji zase projektor?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 27. 11. 2014 10:45

Neni treba mozne, ze by fakt existovali 50hz panely a TV se snazila 60hz signal prepocitat na 50hz a proto kreslila duchy?
Naposledy upravil evlo dne 27. 11. 2014 13:54, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 11. 2014 11:12

Ono to nie je len mozne, ono to tak je. Vazne neviem kde si nabral tych 60Hz. To maju tak americke modely, japonske a par malo dalsich kde sa vysiela v takej frekvencii. Europske maju 50 a ich nasobky.
To rozmazanie ale nie je sposobene tym.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 27. 11. 2014 13:53

Kdyz vidim ty problemy s televizema, tak nevim proste, fakt jsem nezazil, (ani lcd) projektor co by delal viditelne duchy, natoz takto moc. To stejny ostrost, u tech 135" projektoru je vsechno ostre kdyz se to zaostri, u tv proste rozmazany text atd.

Tak nevim no jestli ty 4k nebo samsung to resi. Nebo to co jsem si myslel uz predtim nez jsem to zacal resit, tak pred pul rokem, je proste pravda a TV jsou nepouzitelne (nejen kvuli tomu, ze to neni ani tak TV, ale spis zrcadlo).
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 11. 2014 14:22

U lacneho LCD sa nemozes cudovat ze robi duchov. Na vine moze byt aj signal.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 27. 11. 2014 20:47

A ta 4k philips teda ma alespon panel co je nativne 120hz? Souvisi udavany refresh rate panelu s duchovanim? Driv se u monitoru udaval jakoze delay g2g nebo tak neco co si pamaguji matne.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 11. 2014 23:15

120 hz maju americke modely. Ten Philips ma 100 Hz panel. S duchovanim ciastocne suvisi aj refresh rate.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 28. 11. 2014 19:24

A ma teda ten philips 100 NEBO 120 hz panel nebo ma 50 NEBO 60 hz panel.


frekvnence si dosad podle svoji viry :)
Naposledy upravil evlo dne 28. 11. 2014 20:17, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2014 19:35

To je hadam jedno či je to elektronikou či panelom. Ide predsa o to koľkokrat sa to realne za sekundu obnovi.

Tych duchov spôsobuje vysoky input lag. Resp. kombinacia s odozvou a kecať do toho keca aj ta frekvencia. A aj nastavenie. Ono aj tie Samsungy nemaju najnižši lag. V tomto su najlepšie Sony.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 28. 11. 2014 20:17

Jsem ten prispevek zjednodusil.

Samsungy v pc rezimu maji 30ms input lag. V game to bude urcite vice.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2014 21:11

Sony maju cca polovicu.

To nie je viera, to su fakty. Uz som ti vravel 2x ze si o tom nieco nastuduj. Vysielanie u nas nema 30 Hz ale 25 a preto ani TV nemozu mat frekvenciu v nasobkoch 30 ale 25.
Ten Philips by mal mat podla dostupnych informacii 100 Hz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 28. 11. 2014 23:22

Tak ja jedno videl nejaky TS z televize a melo to 30fps. No hadat se s tebou nebudu, nema to smysl, ti udelam fotku obrazovky.

No a kdyz ma teda 100hz, souvisi to nejak s tema duchama, bude to vyrazne lepsi? Uvidim treba misto 10 kurzoru mysi jen 3?


Je dost divne, ze telenovela me vadi a pure 24fps me prijde dost plynule (i pan sceny kdyz neni spatny encode), ale tady vidim proste ty duchy, wtf. (Ale opet, zracadlo jsem nikdy nemel nemel, tak treba to je normalni no).
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 11. 2014 07:35

Ved to sa ani nie je o com hadat, len staci citat o realite a nevymyslat nejake vlastne novoty: http://cs.wikipedia.org/wiki/Televizn%C3%AD_norma
30 fps mohla mat nahravka z nejakej kamery ci telefonu. Alebo nejaky rip. To tie europske tv spracovat dokazu. Ale neznamena to ze pracuju na tej frekvencii.
http://en.wikipedia.org/wiki/Telecine
Ti duchovia s povrchom panelu nijako nesuvisia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 29. 11. 2014 13:49

Tkze je teda jedno jestli 50hz nebo 100hz, oboje bude delat stejne duchy u 30fps hry, 24fps filmu a 60fps desktopu?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 11. 2014 15:19

Rovnake to nebude urcite. 100 Hz bude plynulejsie. Tie panely su rychlejsie, elektronika vykonnejsia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků