Televize kolem 8 000,-

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trixie_S 23. 12. 2014 19:48

Možná by se dal natáhnout už po zítřku, musím nějak zkoordinovat dalších pár lidí, aby to klaplo.

Profil film byl originálně nastavenej dost hrozně, přenastavila jsem ho a je to lepší, ale "přirozený" režim mi asi přijde nejlepší. Stejně co film, to úplně jiný barvy, takže to chce dost toleranci.
Režim domácnost kupodivu už nastavený byl a to stmavování nevím čím bylo, protože ani žádné spoření energie atd. nastavený nebylo. Ale dnes jsem si ničeho takovýho nevšimla, tak jestli to dělal vážně sám režim standart...

Plynulost mám na maximu - v tom menu je toho docela hodně k nastavování, i šum a tak a já nevím, jestli si to nenastavuju třeba nějak protichůdně. Dá se někde najít jak vypadá ideální nastavení, aby se maximálně využil potenciál TV? Možná je to vážně zdrojem, stáhla jsem si HD a sice mi to při prudkém pohybu přišlo taky mírně rozostřený - jakože obrysy těch lidí, ale rozhodně ne tak moc, jak včera v TV a když se zrovna nikdo nemlátí, tak je obraz vážně nádhernej. Někdy spíš když někdo jakoby projde v tv (záběr třeba na lidi na chodníku zblízka), tak mám pocit, že se za ním třeba ta barva bundy maličko kostičkově táhne.

Jj, kupovala jsem přes net, proto právě pořád zkoumáám a dumám, i když jsou to asi detaily. Mamka kouká bez brýlí a nevidí nic a je spokojená.
Trixie_S
Junior

Odeslat příspěvekod nomadm 23. 12. 2014 19:53

a co jsi pořídila?
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 12. 2014 19:57

Jinde na SF jsme řešili nastavení H6200. Zde jsou dvě možnosti, přičemž ta, kterou dávám já, byla ještě uživatelem upravena - změnil si teplotu barev. Tudíž, jestli máte chuť, zkuste níže uvedené nastavení. Nejdříve doporučím to dolní - s částí textu v češtině (pod červeně zvýrazněným a podtrženým textem). Uživatel jej vyzkoušel a byl spokojenější, než s tím horním. Nastavení se provádí u obrazového profilu STANDARD!
MgX píše:
sune2009 píše:MGX: takhle jsem to nastavoval.
Picture Mode: Movie

Backlight: 11

Contrast: 92

Brightness: 45

Sharpness: 0

Colour: 50

Tint: G50/R50

Picture Size

Picture Size: Screen Fit

Advanced Settings

Dynamic Contrast: Off/Low

Black Tone: Off

Flesh Tone: 0

RGB Only Mode: Off

Colour Space: Custom (Red - R49, G0, B7; Green - R22, G50, B0; Blue - R8, G8, B50; Yellow - R48, G 48, B0; Cyan - R15, G50, B47; Magenta - R48, G0, B49)

White Balance 2-Point: Red Offset 0, Green Offset 0, Blue Offset 0, Red Gain 0, Green Gain -7, Blue Gain +7

Gamma: 0

Expert Pattern: Off

Motion Lighting: Off

Picture Options

Colour Tone: Warm2

Digital Clean View: Off

MPEG Noise Filter: Off

HDMI Black Level: Low (If applicable)

Film Mode: Auto2 (If applicable)

Motion Plus: Off

Díky... zkus si v uživatelském profilu STANDARD nastavit toto...

jas 46
kontrast 95
ostrost 50
podsvícení 16
barevná sytost 50
barevná teplota Standard
barevný tón / odstín G53/R47

Další nastavení...
Dynamic Contrast off
Black Tone off
Flesh Tone 0
Colour Space native
White Balance mid
Gamma 0
Motion Lighting off
Digital Clean View auto
MPEG Noise Filter auto
HDMI Black Level low
Film Mode Auto2
LED Clear Motion off
Eco Sensor off
Zlepšení plynulosti - Motion Plus... Custom (uživatel) (B8/J5)

Je to převzato z dTestu... zkus si to nastavit v tom druhém user profilu, abys nezrušil ten svůj původní. Hokej atp. pak otestuj právě přes toto nastavení. Předpokládám, že jedeš přes interní tuner, ne? Nejdůležitější pro Tebe je zkusit zapnout Motion Plus, byť na přednastavené profily...
Mělo by to odstranit (minimálně potlačit) sekání, o kterém píšeš.

Pak dej vědět. Díky.


A dále...

Ano, některá vylepšovátka je třeba užívat s rozvahou, protože mohou vnést do dějů na obrazovce spíše negativa. Nedá se obecně říci to, či ono. Záleží i na druhu a kvalitě signálu. Jinak vše bude vypadat u DVB-T, jinak u DVB-S/S2. Samozřejmě HD vypadá většinou nejlépe. To, že člověk jede na kabelovce ještě neznamená, že signál je ve slušné kvalitě.

K rozostření...
Jsou tam funkce i pro ruční nastavení plynulosti obrazu...
Obrázek

Na obrázku máte individuální nastavení, kdy na Vámi zakoupeném televizoru by měly být posuvníky dva, nikoliv jeden, jako právě tady. Maximální přednastavené nastavení nemusí znamenat skutečné maximum. Proto doporučuji navolit individuální a pak si s tím pohrát. Klidně nejdříve obě střelky naplno a pak si zkoušejte, co se děje s obrazem, co pro Vás bude nejlepší. LED Clear Motion způsobí nadměrné blikání obrazu, takže ten většina uživatelů nechá vypnutý/deaktivovaný!

Obraz, který se vůbec nemaže nemusí působit přirozeně. Proto se do animovaných filmů právě toto rozostření přidává, aby pohyb vypadal přirozeně. Samozřejmě - musí jít o přirozenost, ne o rozplizlé cokoliv.

Pokud by se bral televizor s 50Hz technologií (předpokládám, že máte skutečně H6200 nebo H6270), tak by se pohyb trhal, či mazal daleko víc. U LCD jde, tak nějak o přirozenou vlastnost, kdy se redukuje nadměrná negativnost, právě více Hz technologií a různými doprovodnými vylepšeními.

U HD si můžete zkusit vypnout redukci šumu a MPEG artefaktů a také snížit, či zcela vynulovat regulaci ostrosti.
U SD zkuste automatiku u obou a ostrost někde v rozumné míře.

Ad zatmavování obrazu... u loňských modelů bylo natvrdo u jednoho režimu právě toto zakomponováno. Hodně lidem podobná záležitost nevyhovuje, zvláště po přechodu z jiné technologie na LCD. Časem možná začnete více experimentovat a pro určitá díla ve vrcholné kvalitě, navolíte i tmavnutí. Ono tmavnutí bylo poznat třeba po vstupu do menu, kdy se nechalo bez pohybu v něm... menu vyskočilo - bylo běžně prosvětlené, následně ztmavlo. Určitě vím, že toto neobsahoval režim FILM. Možná v některém článku na avmania.cz - týkajícím se televizorů Samsung z minulého roku, bude jev popsán.

U zkoumání televizoru a při nastavování parametrů dodržujte pozorovací vzdálenost. Pokud tam pustíte SD signál a vše sledujete z půl metru, budete v šoku ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trixie_S 24. 12. 2014 00:34

Jé děkuju za doporučení! Určitě vyzkouším!

Ano mám tu 6200 - a mám tam posuvník Redukce rozostření a Redukce vybrací :-) Takže jsou opravdu dva - to je tedy důkaz té 100 Hz? Ono je docela blbý, že když si to menu projíždím a přenastavuju, tak je to vlastně přes ten obraz a člověk nic moc nevidí - a kdybych z toho vždycky vyjela, tak než se zase proklikám celou tou štrekou do menu, tak už ani nevím, jak to vypadalo. To menu je šíleně rozlezlý!

Pradoxně zatím na té telce nejlíp vypadaly ty animovaný filmy, asi byly i v nejlepší kvalitě. Dnes jsem se chvilku koukala na Jak vycvičit draka (seriál) a to bylo vážně úžasný! Řekla bych jak v kině, ale byla jsem před týdnem na Hobbitovi a v kině je vlastně docela rozhozenej obraz :mrgreen:

Vzdálenost opravdu doržuji - jednak si k tomu člověk víceméně musíí sednout (je to na dlouho) a po tom co jsem si tady přečetla jsem už poučená.

Nastavení vyzkouším jak bude zase volněji a dám vědět, zatím ale převládá spokojenost - spíš tak jako hledám chyby, aby náhodou kdyby...

Zatím přeji krásné Vánoce a především klidný (a ideálně i štědrý...) Štědrý den! :-)
Trixie_S
Junior

Odeslat příspěvekod Trixie_S 3. 1. 2015 11:36

Tak po tom týdnu-dvou hlásím naprostou spokojenost s obrazem :-D Nastavovala jsem v tom standartu, ale nakonec jsem se vrátila ke svému nastavení v režimu "přirozený" - tak nějak mi to na oči působilo líp - asi bude i záležet jak u čeho.

Dívám se, že minule jsem psala, že mi to menu zavazí ve výhledu - je fakt, že když se vyloženě ladí, tak odjede a je tam jen ladící..řádek...takže nevím u čeho mi to zrovna zavazelo - ale na rozlezlosti menu trvám :D Bludiště!

Co mi výrazně vadí jsou dvě věci:
- zobrazování složek a filmů na USB - nejsou vidět celé názvy, musím po nich přejíždět - asi se to přenastavit nedá jako třeba ve winu, či?

- hlasitost!!! je do 100! hrůza! čirá hrůza! jednotlivý stupně nejsou absolutně rozeznatelný a půl hodiny zesiluju a zeslabuju (některý filmy stažený mají hodně tichej zvuk a pak jsem na stovce hned a ještě to nestačí - u normální tv jsem někde na 15) Kdyby byly stupínky do 50, tak je to pořád ještě moc, ale tohle je šílený.

- trochu mě ještě vadí, že si televize neumí automaticky poznat formát obrazu a přizpůsobit, ta automatika je tam taková pofidérní, takže většinou proklikávám formáty (ale je na to tlačítko, takže dobrý) - no a u stažených věcí mi kolikrát obraz ani zvětšit na max nejde, všechny možnosti formátu tam jsou buď rozplizující, nebo zmenšující. Chápu, že je to tím jak je to stažený, ale na takhle chytré telce...

Jinak stran obrazu, internetu, ovládání atd. spokojenost veliká. :tleskani
Trixie_S
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 1. 2015 11:59

Některé nastavení se dají provést po aktivaci tlačítka TOOLS/Nástroje na dálkovém ovladači. Třeba v prostředí přehrávače. Nutno vyzkoušet, jaké korekce konkrétně u Vámi zakoupeného televizoru systém nabízí.

Hlasitost - tam je to - bohužel - i o tom, že se jedná o stažený film. Předpokládám - u běžného vysílání, nebo přehrávání DVD z přehrávače se tento problém nevyskytuje. Dále pak mohu ještě doporučit, zkusit, pokud to film umožní - změnu zvukové stopy. Někdy je jich více a část je „lepší“, část „horší“.

Zvětšení obrazu nejde na maximum? To je dost dobře možné. Nejedná se o výsadu Samsungu. Nicméně určitě má možnosti, jak obraz nejlépe zvětšit/přizpůsobit. Samsung navíc měl v menu položku, kdy si uživatel určil, zda se obraz ve 4:3 bude automaticky přizpůsobovat velikosti obrazovky, nebo zůstane v původním stranovém poměru. Mělo by to být v menu. Zřejmě OBRAZ -> VELIKOST OBRAZU. Samozřejmě se dá užít i plně automatický režim.

Jak si menu vícekrát projdete, zjistíte, že se orientujete perfektně - zvyk.

Nějak takto vypadá submenu po stisknutí tlačítka Tools. Nabídka se může měnit v závislosti na aktuálním prostředí, ve kterém se nacházíte.
Obrázek
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matelko 2 3. 1. 2015 18:37

RE: MgX _____Předpokládám - u běžného vysílání, nebo přehrávání DVD z přehrávače se tento problém nevyskytuje.

:-) Jako velký fanoušek koleček mohu s klidným svědomím napsat, že u DVD je to to samý. Některý disky mají slušný rozdíly v hlasitosti i mezi reklamami, bonusy a hlavním filmem. To, že DTS nebo PCM bývá hlasitější je normální, ale i mezi jazykovými verzemi v AC3 jsou občas rozdíly. 8-)
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 1. 2015 20:15

Netvrdím, že ne, ale nepředpokládám, že si při plném nastavení hlasitosti u DVD přehrávače ještě budu muset dát naplno hlasitost u televizoru, abych vůbec něco slyšel. To se mi ještě nestalo.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 4. 1. 2015 10:18

Tie repro v TV plackach su hrozne... Ludia chcu tenke a lahke TV.Niekde sa to musi odzrkadlit.
Osobne som to u rodicov vyriesil tak, ze do Sluchatkoveho vystupu TV som jednoducho pripojil 2.1 zostavu.
Automaticky sa vypli reproduktory TV. Zostavu 2.1 som schoval za TV.
Ikona hlasitoti v TV (Reproduktor) sa zmenila na ikonu Sluchadla.
Ovladanie hlasitosti ide klasicky dialkovym ovladanim.
Je to obrovsky rozdiel...
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2015 20:00

Trixie_S tak jak válčíte s novou televizí? Už jste ji vrátila? :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trixie_S 21. 1. 2015 22:12

Tak musím říct, že jsem opravdu spokojená! Moc moc moc děkuju za všechny rady a doporučení! :tleskani Jsem strašně ráda, že telku vracet nemusím a doufám, že bude dlouho dobře sloužit! Měla jsem vážně hrůzu jak tu bednu potáhnu, nebo budu volat kurýra...a vůbec vybírat znova! Takže jsem štěstím bez sebe, že tohle všechno padlo!

Nízká hlasitost i malý obraz (jako opravdu třeba cca 24'' v obrazovce) se přenastavit fakt nedají, ale je to jen u těch stažených věcí - zřejmě bídné kvality, takže to se zkousnout dá. DVD-Player ještě pořád připojený není, tak tam nevím co to pak bude dělat, ale koupila jsem rozdvojku (rozčtverku!) USB na které parádně frčí klávesnice+myš i flashky a má půl metru, takže se nemusím trefovat zezadu do tv - zatím jsem nezaznamenala žádný problém.
Pořád mi vadí tedy uspořádání dokumentů na flashkách - strašně nepřehledné, ale aspoň už víme kam klikat.
Hlasitost do 100 bodů mě taky pořád lehce rozčiluje, už se ani neobtěžuji přeťukávat po jednom stupni, ale držím a čekám až to vyjede z dvacítky na padesát. 8-S Přijde mi to fakt divný. Jako normální program dát na 100 tak asi ohluchnu, ale právě u těch stažených věcí by to i tu plus soupravu repráků sneslo někdy...

Normální programy v tv co do hlasitosti i obrazu paráda. Super je i TV-program, kterému tedy někdy trvá, než naskočí (vždycky po zapnutí chvíli tají informace), ale je dost přehledný a vzhledem k tomu, že neodebíráme tisknutý, tak aspoň nemusím vždycky odběhnout k netu. Vlastně na TV koukáme i o něco víc od té doby, co máme novou! :mrgreen:

Obraz a menu zatím (už) neřeším. Opravdu si oči přivykly parádně, takže mě ani ladění už netrápí. Nepozoruji ani nějak výrazné barevné odchylky když přecházím od PC k Tv.

A! Předevčírem si TV řekla i sama o aktualizaci :-) Tak doufám, že ji provedla poté, co jsem jí ji odsouhlasila taky...

Ještě teda dodám k tomu obrazu u stahovaných seriálů, že mě taky docela překvapuje jak solidní je. Samozřejmě někdy je to fakt hnus, ale u takové té normální-nízké kvality mě nic vyloženě neruší. Jistě - HD to není a nebude, ale oči mi to vyloženě nerve.
Trixie_S
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2015 22:15

Děkujeme za vyjádření - takříkajíc - po čase mírného odstupu :-)

Ještě si můžete vyzkoušet HbbTV na ČT kanálech. Nutno mít připojení na internet a v TV aplikaci HbbTV for Czech/ někdy dostupná jen aplikace HbbTV. Následně je potřeba zapnout v nastavení „Datové služby“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trixie_S 7. 3. 2015 00:13

Tak vyjádření ještě po delším odstupu - telka je vážně fajn. Furt mi vadí to co předtím, ale zase nic novýho nepřibylo, což je skvělý! :tleskani

To HbbTV jsem se dívala, že se snad musí instalovat, nebo co mi to tam sdělovalo a popravdě se mi do toho moc nechce. Možná až se budu někdy nudit a válet u telky s nejasným záměrem, zatím na to nějak nedochází. :-)
Trixie_S
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 3. 2015 00:19

HbbTV je dobré v tom, že na ČT se pak vleze do jejich archivu a mohou se pouštět pořady. Tzv. iVysílání je v rámci HbbTV dostupné i pro děti. Kdyby byl zájem, není problém HbbTV nainstalovat - při problému poradíme.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trixie_S 7. 3. 2015 16:08

Je to asi dobrá věc, ale zrovna programy ČT sledujeme asitak jednou za měsíc, možná ani to ne, takže pro to nevidím ani moc využití u nás. O:-) Děkuji za nabídku, kdyžtak budu křičet :-)
Trixie_S
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků