TV do 13000: Samsung vs. Panasonic

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Spider15 20. 9. 2014 17:30

Dobrý den,
vybírám si novou televizi v cenové kategorii do 13000 kč. Televizi budu používat jednak pro běžné sledování programu z televizní antény (možná kabelovka), tak pro sledování vlastních filmů z flashky, HDD a pro připojení jako obrazovku pro PC a hraní her. Sleduju a hraju převážně žánry akční sci-fi/fantasy, takže bych byl rád, kdyby daná televize dokázala vykreslit ostrý obraz jak staticky tak dynamicky. Tedy aby nedocházelo ke splývání barev a detaily a hrany objektů byly jasně dané a viditelné (pokud se v za tuto cenu takový stroj vůbec dá pořídit).
Po přečtení různých uživatelských i jiných článků jsem si vybral dva typy: Samsung UE40H6200 a Panasonic TX-42AS600E. Rád bych tedy znal názor uživatelů, kterí mají pokud možno zkušenosti s oběma těmito stroji, ohledně rozdílu v kvalitě obrazu (statický a rychlejší pohyb), uživatelském prostředí a spolupráce s PC/USB flash diskem/HDD. Popřípadě jsem stále otevřen i jiným návrhům typů televizorů (LG, Philips, Sony?).
Dále se chci zeptat, jestli se dá obecně říct, že televizory podporující 3D mají i lepší obraz ve 2D než televizory 3D nepodporující, což jsem někde četl.
Děkuji za odpověď.
Spider15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 9. 2014 18:05

Na H6200 bude zobrazenie pohybu na vyššej urovni vďaka 100 Hz panelu. AS600 a H6200 nie su priami konkurenti. Pre H6200 je to u Panasonicu až AS640.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odlisny 21. 9. 2014 13:38

Panasonic TX-40AS640E
ceny začínají již na 13,5 t.
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 9. 2014 22:07

Mimochodem...

Jak to zatím vypadá, Panasonic se letos snaží - minimálně - v přístupu k nastavení obrazové části. V testech se většinou hovoří o velmi slušné kalibraci od výrobce. To určitě potěší. Má ale řadu dalších předností, které se dají využít. Horší je stále opomíjená řada multimediálních souborů, které nelze přehrát přímo přes USB.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 21. 9. 2014 22:29

Problem letosnich Panasonicu je vsak v rychlosti pohybu v menu. Pripomina mi to stare Philipse, doporucuju vyzkoušet pred koupi.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 9. 2014 23:07

A zkoušel jsi některé letošní Samsungy? :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 9. 2014 05:34

To sa furt niekto niekde stazuje na plynulost menu, porovnava ale malokto si uvedomi ze to oneskorenie moze byt u niektorych vyrobcov zamer sposobeny nejakou animaciou atd. To ma vzdy vie pobavit. Tym nenarazam konkretne na Panaka ci Samsung, je to myslene vseobecne. A neplati to len pre televizory.
Takze ono ano, nieco je pomalsie, ine rychlejsie ale nemusi to byt nutne slabym hardverom ci nevyladenostou systemu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 22. 9. 2014 07:14

Mgx: Zkousel, problemy jsem nemel.
Ryan: Ale ja netvrdim, ze je tam spatny hardware, to vubec. Ale menu je proste silene pomale a nekomu to muze vadit, proto rikam, ze je lepsi ozkouset, nez koupit a pak byt nastvany.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 9. 2014 11:49

Nevím které modely od Panasonicu jsi měl v ruce... a kolik. Já něco kolem 6. No a že by menu bylo "šíleně pomalé" jsem nezaznamenal. Je to v duchu co píše Ryan... často se jedná o animování, efektní vyjíždění atp. Někdy se výrobce snaží o zobrazení všech částí zároveň... třeba při připojených externích zařízeních. A tak do vysunutí vloží pauzu v řádu ms.

Podobná kritika se nesla dříve k Philipsu. Lidé si televize s perfektním obrazem a zvukem nekupovali, protože tam bylo pomalejší-animované menu. Raději něco s rychlým :-)
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 22. 9. 2014 13:36

Philips jsem mel, o animacich v tomhle pripade nemuze byt rec. Prepnuti programu trvalo dve vteriny, vyvolani nabidek take a pohyb v menu chtel opravdu trpelivost. Pro me rychlost menu neni to nejpodstatnejsi, ale obcas to muze lezt na nervy. Proto si myslim, ze vyzkousenim pred koupi nemuze nic zkazit, nebo ano?

A nerikam, ze je menu Panasonicu silene pomale, ale oproti lonskym modelum se zpomalilo a jak rikam, nekomu to muze vadit, proto je to jen upozorneni pro pripadneho kupujiciho.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 9. 2014 15:06

Ano, niekomu to vadiť môže. A to že by si to mal pred kupou ošahať je jasne. To plati vždy.
Ale uprimne. A ako často loziš do menu televizora? Obzvlašť v jeho pripade keď to chce ako monitor k PC.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spider15 22. 9. 2014 17:42

Dobrý den,
děkuji vám za komentáře, nicméně stále se nemohu rozhodnout. Byl sem se podívat v obchodě, abych ty televize viděl na vlastní oči, ale na vystavených kusech jsem v podstatě neviděl rozdíl. V prodejně se to velice težko porovnává jelikož domácí prostředí je rozdílné. Každopádně tamnější prodavač mi doporučil ještě LG 42LB650V. O LG sem předtím moc neuvažoval, jelikož mám uřčitou (ač nejspíš neoprávněnou) skepsi vůči této značce obecně. Nerad bych něco koupil a po příjezdu domů si kopal do zadku, že ta druhá byla lepší. Takže Panasonic TX-42AS600E vs. Samsung UE40H6200 vs. LG 42LB650V?

Ohledně menu, jak říká Ryan Riggs, v něm se člověk zas tak často nehrabe, aby mu nějaká pomalost vyloženě vadila.
Spider15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 9. 2014 19:07

Pandero píše:Philips jsem mel, o animacich v tomhle pripade nemuze byt rec. Prepnuti programu trvalo dve vteriny, vyvolani nabidek take a pohyb v menu chtel opravdu trpelivost. Pro me rychlost menu neni to nejpodstatnejsi, ale obcas to muze lezt na nervy. Proto si myslim, ze vyzkousenim pred koupi nemuze nic zkazit, nebo ano?...


Pandero, pokud jsi zkoušel obecně Philips v nové podobě, kdy oni - k jejich velké škodě - dodávají často televizor na trh s „nultým“ firmwarem, který opravdu způsobuje problémy, pak chápu. Jestliže ale máš možnost vidět vývoj stavu, chápal bys. Netvrdím, že u všech modelů, všech modelových/ročníkových řad, ale je to tak. Philips má typicky pomalejší menu, což bylo i u HW silných televizorů. Jak píšu, je to forma určité animace, která se často urychlí po upgradu softwaru. Philips je ale velmi nepoučitelný v neodladěnosti televizorů, které dává do obchodů. Řada lidí na něj pak nadává.

Delší přepínání programů není výsadou jen televizorů Philips. Stejně tak by se dal kritizovat pomalý start některých jiných výrobků. Často ale záleží také na tom, co přesně kdo má na telku „navěšeno“ za další zařízení a co všechno z funkcí má aktivní. Někdy se věci dají zrychlit - jindy ne.

Samozřejmě - nechť si tazatel telku odzkouší, klidně ho upozorni. Bohužel to často končí jak píšu já. Lidé se zaměří na hovadinu a je jim jedno, že ztrácejí - třeba - výborný obraz, třeba - výborný zvuk.

Nechci slovíčkařit, ale...

Pandero píše:A nerikam, ze je menu Panasonicu silene pomale,

pár příspěvků před tím...
Pandero píše:Ale menu je proste silene pomale

Takže... ano Panasonic má u některých mnou viděných letošních TV skutečně pohyb v menu pomalejší, než u starších řad. Částečně to může být i proto, že přepracoval menu na kontinuálně průchozí. Samozřejmě důvodů asi bude víc.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 26. 9. 2014 12:29

MgX: Mas pravdu, ze "silene pomale", je moc silne prirovnani, uz se k tomu nevracejme.

Co se tyce LG, ja osobne moc nemusim IPS panely, kvuli podani cerne barvy a kontrastu. Takze bych se vratil k puvodnimu vyberu.
Pandero
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků