Jakou 4K TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PodmasliCZ 22. 7. 2014 21:14

Ahojte, poprosil bych o radu jakou TV koupit do 50000 Kč? Měl jsem televizi Philips 42 palců z roku 2008 s Ambilightem a zvykl jsem si na Ambilight, bohužel se rozbila tak musím koupit novou, nicméně se mi zdá, že Philips nyní nemá co nabídnout takže půjdu asi do jiné značky. Určitě bych chtěl aby měla 4K rozlišení, upscaling z DVB-S/S2, duální tuner a možnost sledovat jeden kanál na TV a jiný streamovat do iPadu. Mými favority jsou LG 55LA965V, LG 55UB850V a Samsung UE48HU7500. Zatím se mi ale nejvíce líbí Samsung. Nějaké jiné tipy? A zajímalo by mě jak máte vyřešené osvětlení za televizorem nebo v blízkosti televizoru večer, když není Ambilight. Moc díky za rady ;-)
"For me driving starts when I steer the car with the throttle pedal instead of the wheel.
Everything else is just doing work" - Walter Röhrl
PodmasliCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 7. 2014 21:31

Těžko soudit do čeho jít ve 4K. Minulý rok byl jakoby rokem 0 pro 4K TV. Takže teprve letos se to rozjíždí, no a že bych honem rychle vyřadil Philips, když většina modelů není pořádně a důkladně známa (jak u Philips, tak u ostatních) a prověřena uživateli, to opravdu ne.

Ambilight Ti nic nenahradí :-)

Podívej se i na 4K Panasonic.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PodmasliCZ 22. 7. 2014 21:40

Tento Panasonic je mimo rozpočet, ale koukal jsem že mají nový TX-50AX800E :-) Ovšem je tam CHYTÁK že upscaling sice umí ale umí pouze z internetu a z USB, a teď jsem zjistil, že u toho Samsungu nejde sledovat zároveň dva placené kanály, ale to možná u žádné TV :hm . Teď je dost divná doba na koupi pěkného 4K televizoru bych řekl, ideální by bylo někdy po novém roce, ale na druhou stranu se mi nechce teď kupovat dočasně levnou obyčejnou televizi a pak kupovat další :-)) . Co jsem koukal na Philips tak 4K Philips s duálním tunerem začíná na 75 tisících a to je také už mimo rozpočet :roll:
"For me driving starts when I steer the car with the throttle pedal instead of the wheel.
Everything else is just doing work" - Walter Röhrl
PodmasliCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 7. 2014 21:43

PodmasliCZ u těch 4K modelů v první fázi jde spíše o seznámení, co můžeš mít a co bude v případě nižší ceny chybět. Je asi lépe vzít vše nejdříve bez rozdílu ceny a pak se mrknout na rozdíl u Tebou stanovené hranice. Jinak chápu, že máš určitou představu a stanovený limit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PodmasliCZ 22. 7. 2014 21:50

Asi ano, a zajímalo by mě jak večer si teda přisvěcuješ u televize? Přece se nedíváš na televizi bez osvětlení v okolí to snad ani nejde :-)) .Koukal jsem na tuhle věcičku http://www.istyle.eu/cz/philips-hue-liv ... -lamp.html :-)
"For me driving starts when I steer the car with the throttle pedal instead of the wheel.
Everything else is just doing work" - Walter Röhrl
PodmasliCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 7. 2014 21:52

Philips dělá celé „systémové“ HUE osvětlení, které se dá ovládat i dálkově a přes net...

Já hlavně u LCD nesnesu mít světlo mezi sebou a TV. Buď za mnou (klasická žárovka, nebo halogenová žárovka) anebo někde úplně bokem. Za telku se kupovaly taková taková různobarevná světla s povětšinou výraznějšími barvami. Ne všem to vyhovuje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PodmasliCZ 22. 7. 2014 22:01

Asi je to vše o zvyku, teď jsem koukal na osvětlení Philips a je tam toho opravdu dost kdyby jsem si na tmu okolo TV nemohl zvyknout. Ještě přemýšlím nad uchycením televize, pokud bych si jí dal na zeď, jak se dá nejlépe či nějak elegantně vyřešit schování kabelů?
"For me driving starts when I steer the car with the throttle pedal instead of the wheel.
Everything else is just doing work" - Walter Röhrl
PodmasliCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 7. 2014 22:06

U kabelů - mám pocit, že se to tu řešilo... před delším časem. Zkus hledat. Dosti často se vše řeší sádrokartonem a prostorem za ním anebo tunelem z „něčeho“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duhen 27. 7. 2014 17:45

No já si obědnal na ebay 5m RGB led pásek za 120 Kč i s dálkáčem (trafko jsem doma našel) nalepil na tv zezadu dokola a super. Navolím barvu jakou chci i ntenzitu. Má to i různé možnosti blikání a mix těch základních RGB, takže všechny barvy co jsou na dálkáči :-) .

http://www.ebay.com/itm/16-4FT-150Leds- ... true&rt=nc
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 27. 7. 2014 18:10

http://www.xiaomiworld.com/xiaomi-mi-tv2.html
asi najlepšie vybavená 4K tv 8-)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 27. 7. 2014 18:37

jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 27. 7. 2014 19:17

áno,ale vtedy si ju mohli kúpiť iba čínania
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rcph 27. 7. 2014 20:16

...mám doma za 55" TV podsvětlení http://www.keiang.de/Content-pid-51.html s páskem 60led/m, a super :tleskani
rcph
Junior

Odeslat příspěvekod Flashback-CZ 28. 7. 2014 22:54

Objednal jsem si domů 90 LED strip AmbiBox Lightpack Boblight backlights for TV or PC or XBMC.

Protože se na TV prakticky nekoukám, ale vše jedu přes XBMC na MacMini, tak se mi moc zalíbila kompatibilita s OSX a XBMC. Jinak samozřejmě podpora Win a Linuxu (Androidu) je zde taky.

Podrobnější info je zde: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 1393636077

Ad Philips Hue: tento systém mám doma taky, jde to dát za TV, reaguje to omezeně na děj na obrazovce, ale není to prostě ono. Proto jsem se rozhodnul pro tuto variantu. Ale jinak Philips Hue doporučuju na doma. (: Ale ne za TV, jako náhradu Ambilightu. (.
Flashback-CZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duhen 29. 7. 2014 14:05

rcph: a scimo funguje přímo s TV a nebo je to jen pro PC kde je systém, kam by se to zapojilo u TV aby se měnily barvy podle barev na LCD? Jak to vlastně funguje?
Flashback-CZ:Tady jsem to pochopil , že to jede jen s PC nebo přes nějaký soft přehrávač, takže je nutný systém a nedá se to použít přímo s TV třeba na HBO? To samé je Philips Hue, také jen s iphone + os?
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků