Zahnuté televizory ano, či ne? [obecná diskuze a anketa]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Má výrazný pozitivní přínos „zahnutí“ panelu u televizoru, tak jak se nyní děje?
Jednoznačně ano. 2 %  2%  [ 2 ]
Jednoznačně ne. 40 %  41%  [ 40 ]
Ano, ale televizor musí mít adekvátní velikost (65" a více). 31 %  31%  [ 31 ]
Ano, ale jen za určitých okolností. 17 %  17%  [ 17 ]
Zahnutí panelu bude populární až v budoucnosti. 7 %  7%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 97

Odeslat příspěvekod MgX 13. 5. 2014 18:27

Na avmania.cz vyšel článek věnující se zahnutým/prohnutým televizorům. Tedy „hitu“ posledních měsíců, který postupně přichází do prodeje.

Kdo chce, má možnost napsat názor, anebo alespoň hlasovat v anketě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 5. 2014 18:46

Za mne ne. Vnímám to podobně jako vlnu 2D stereoskopie, marketingem záměrně mylně nazývanou 3D, tedy jako výmysl s minimálním přínosem, který má za účel jediné: udržovat prodeje. Inovace pro inovaci.

U TV málokdy sedím v ideálním bodě, kde přínos mírně zaoblené obrazovky může být vnímatelný. V drtivé většině času stráveného sledováním TV jsem mimo ohnisko válcového výřezu, takže přínos spíš negativní v podobě zvětšeného úhlu pozorování bližšího okraje TV.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 13. 5. 2014 18:51

Zatím jsem neměl ideální příležitost pro posouzení. Nicméně zastávám názor, že přínos to má ve chvíli, kdy se sám chci usadit do křesla a koukat na telku.

Druhý význam to bude mít, až se ještě zvětší velikost úhlopříčky (hodně nad 65"), tím pádem by zahnutou/prohnutou televizi mohlo sledovat více lidí zároveň.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 5. 2014 19:38

Kdybych měl doma výklenek se stejným poloměrem zakřivení jako mají ty televize, tak bych o takové televizi třeba jednou uvažoval. Jenže já mám zdi rovné. :D
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 5. 2014 20:32

To je tak pro jednoho člověka sedícího v ideálním místě vůči TV.
Ale třeba parta kamarádů, která se sejde na hokej, či jen obyčejný večerní film s rodinou, kde budou všichni koukat z gauče nebo i toho křesla vedle něj, tam vidím reálný přínos nulový.
.
alfah4ns
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 13. 5. 2014 20:41

Já si myslím, že při obří obrazovce 100" a pod, to může být skvělý...ale u těch malých uhlopříček to vidím jen jako snahu odlišit se a přinýst na trh něco trochu jinýho - zajimavýho pro potencionálního zákazníka.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 5. 2014 20:44

Souhlasím. Při obřím rozměru to opravdu přínos mít bude/může. Již jsem to také poznamenal v minulém příspěvku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 13. 5. 2014 21:11

Už jsem chtěl hlasovat "Jednoznačně ne." a pak jsem se zadíval na monitory které mám u počítače - tři vedle sebe, které mám postavené tak aby tvořily oblouk. Takže jsem dal "Ano, jen za určitých okolností."
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 13. 5. 2014 21:15

u 140” z 3 metru bych to zahnuti uz ocenil, treba 10cm prohnuti
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 14. 5. 2014 07:46

140" ze 3m ??? zkoušel sis to v realu?
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 14. 5. 2014 08:45

S dostatečně kvalitním signálem na 4k TV, proč ne? Obraz by vyplnil zorné pole. Když jsi v kině, tak ten poměr úhlopříčky vs pozorovací vzdálenosti je podobný.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 14. 5. 2014 12:41

Zakrivenie TV, UHD rozlisenie = vnimam to ako dalsiu marketingovu snahu ozivit "poloumierajuci" trh s TV.
Momentalne "zobrazovaci" vrchol dosiahla OLED technologia,len bohuzial pre vacsinu ludi je tato technologia cenove nedostupna.
Zakrivenie - momentalne ma nikto nepresvedcil o prinose.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 14. 5. 2014 13:06

bylinnycaj: jednak cenove nedostupná a druhak se na našem trhu dá sehnat pouze jedna svého druhu :) ...vtipné je, že právě i ta jedna je zakřivená ;)
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 14. 5. 2014 13:27

:-) jo to mas pravdu.
Osobne pre mna,medzi TV je top-om tento model: (ziadne "curved",ani UHD)
http://www.lg.com/us/tvs/lg-55EA8800-oled-tv
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 14. 5. 2014 13:46

Tak mě napadá, že to jak se nám v práci v zasedačce kroutí to plátno není chyba ale inovace. :D
myšpulín
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků