Jak vysoko máte TV na zdi?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Duhen 15. 4. 2014 09:02

Zdravím , tak nakonec jsem se rozhodl pro UE46F8000 a už je na cestě :) Dal jsem přednost menší uhlopříčce, ale s max výbavou.
Chtěl bych jí dát na stěnu a tak jsem se chtěl poptat jak vysoko máte TV vy na zdi?

Máte střed TV proti očím, když sedíte, nebo ležíte :)? Kolik máte od země po střed panelu cm a pří jaké uhlopříčce?
Naposledy upravil Duhen dne 15. 4. 2014 21:58, celkově upraveno 3
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfs100 15. 4. 2014 15:19

Ahoj, já jsem několika pokusy dospěl k pro mě ideální výšce, když je proti očím přibližně střed vzdálenosti mezi titulky a prostředkem obrazovky. úhlopříčku mám cca jako ty a vzdálenost gauče od stěny je poměrně malá, takže každých 10cm výšky je kupodivu dost znát. Nynější výška nám tedy vyhovuje nejvíc, jen se obávám, že to může být dost závislé na typu křesla - jak v něm divák sedí/pololeží a jakým způsobem se to projeví na krku a úhlu hlavy.
mfs100
Junior

Odeslat příspěvekod Duhen 15. 4. 2014 21:47

No to je právě ono, když si jí chytím na stěnu, aby byl její střed proti očím v sedě a lehnu si , tak nevím jak to bude vypadat, ještě jí nemám doma. Kolik jí teda máš od země po střed panelu? Mě to vychází 110cm.
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfs100 16. 4. 2014 14:00

Můžu přeměřit až dorazím domů. Každopadně to číslo je závislé na výšce diváka a na typu kresla.. Já u telky neležím, mám ji čistě na filmy a v leže do pár minut usnu :) Ale myslím si že v leže není výška zas tak podstatná, protože krk není zatěžován jako při nevhodné výšce v sedě. Při shánění držáku na zeď si zkus sehnat takový, co umožní telku trošku naklopit směrem dolů a naklop si ji, ať ji máš kolmo na sebe.

Jinak původně jsem ji měl právě středem ve výšce očí. Pak musela jít výš kvůli centeru co přistál na stolku pod ní. Nyní to tedy vychází jak jsem psal prve - oči kousek nad titulkama a vyhovuje mi to víc, hlava je přirozenější a líp se mi sedí. Ale jak říkám, bude to všechno o tvaru křesla. Zkus si v něm jen tak posedět pár minut (třeba při poslechu hudby) a vypozoruj jakej náklon hlavy je pro tebe nejlepší, kam se při tom díváš..
mfs100
Junior

Odeslat příspěvekod Duhen 16. 4. 2014 22:34

Díky za info, vybral jsem tento držák http://interlink.tsbohemia.cz/stell-sho ... 55149.html pokud TV zasunu až ke zdi , tak bude cca 8 cmod zdi a nebo jde vysunout až 45cm. Napřed jsem chtěl dát pevnej, ale to vysunutí se může někdy hodit, třeba na utření prachu :) Dám jí trochu vejš a naklopím jak říkáša bude se vidět, převrtat se to dá vždy.
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 17. 4. 2014 08:07

Já mám 72cm (stolek + stojan) k dolnímu okraji obrazovky a vyhovuje mi to.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 4. 2014 19:11

Duhen vysunutí se opravdu může hodit. Ať při úklidu, nebo připojování čehokoliv. Občas je prostě třeba si tu placku jinak nahnout :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breby 18. 4. 2014 09:53

ja mam vysoky stolek 85 cm a stred telky je cca 34 cm, takze teoreticky vyska od zeme je 118 - 120 cm na stred, bral jsem to tak, ze jsem si sedl na gauc, zmeril vysku oci od zeme a odzkousel vysku TV na to jsem spocital a pak si nechal udelat stolek .o))

pokud mas moznost, nejdriv si ji na neco postav a zkousej co ti bude vyhovovat a pak budes mit vysku .o))
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod mfs100 18. 4. 2014 11:42

já mám držák tenhle:
http://www.czc.cz/stell-sho-2041-slim-p ... 33/produkt

potřeboval jsem mít tv co nejblíž ke zdi a bez natáčení do stran. Připojování čehokoliv je naprd, ale zas sedí krásně na zdi bez mezery
mfs100
Junior

Odeslat příspěvekod Duhen 18. 4. 2014 13:19

Hmm, je pravda, že čím víc je TV nalepená na zdi a navíc je to ultra tenká, tak to vypadá super, no musím to ještě promyslet, jen 3,5 cm od zdi je slušný.
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 18. 4. 2014 13:31

To je fakt blba otazka. Zalezi v akom uhle mas hlavu ked sa nan divas, tot vse. S niektorou sedackou by som mal stred tv 1,2m od zeme, s inou 1,5m..
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tesla15 18. 4. 2014 14:11

Máte LED / LCD ? Tudíž vhledem k omezeným pozorovacím úhlum VŽDY ve výšce očí. Sedíte - X výška. Ležíte - XX výška. Vertikálně zpravidla větší problém než u horizontálu. Můžete obejít změnu výšky vytahováním. Možnosti jsou i elektrické...
Horizontální v případě ležení a 3D úplný nesmysl. Na čísla cca 178 / 178 nedejde. Nikde se nepíše procentuelní pokles. Čím blíže sedíte, tím větší ztráta pozor. úhlu.
tesla15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2014 17:08

duhen:
Uveleb se na své sedačce v poloze, ve které TV sleduješ nejčastěji a změř si orientačně výšku očí. Do té výšky umísti plus mínus střed obrazovky. Hotovo.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 18. 4. 2014 17:26

to by musel sediet uplne vystrety
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2014 17:50

Andrejsvk píše:to by musel sediet uplne vystrety

?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků