Profesionální kalibrace Televize

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 1. 2. 2014 21:36

Já vím že je to věda .. tak aspoň by mě zajímalo, proč je tam v základu vždy ta balance R <> G - tedy proč zrovna vybrali tyhle barvy ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 2. 2. 2014 12:28

Zkoušel jsem něco hledat na netu - možná na těch stránkách kde testují TV by něco mohlo být - HDTVtest apod. :?:
Já obecně chápu, co ty hejblátka dělají, ale pořád nechápu, proč se to vlastně dubluje - 10point + CMS. Nebo ne doslova, ale je to vlastně RGB vs. saturace + odstín - jako kdyby jedna kalibrace ze světa RGB doplněná kalibrací ze světa YUV, kdy Y složka je převzatá z toho 10pointRGB
10point je "úplné/dostatečné", CMS chybí Y složka (je tam saturace + odstín RGBCMY ... aspon u mé TV to tak je (LG)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuk 4. 2. 2014 07:08

http://www.avsforum.com/f/139/display-calibration

Taky pokud si najdete svůj typ TV v Amazon obchodu tak v diskuzích pod výrobkem se objevují nastavení uživatelů, není to vždy nijak profi, ale lepší než nic.

Taky mě napadlo zda by nešlo využít pro kalibraci TV digitální zrcadlovku a její zobrazování histogramu v RGB? Zrcadlovky jsou myslím velmi přesný nástroj na zpracování obrazu, který má narozdíl od kalibračních sond kdekdo z nás doma. Zde ovšem bude záviset na přesnejch podmínkách měření a zamezení vstupu parazitního světla. Vím že nědo používal zrcadlovku k přesnější kalibraci světla ze složenejch RGB diod pro přesné podsvícení domáci filmové teleciny.

Jde něco podobného, ale pro PC monitor http://tomyeah.com/monitor-color-calibr ... your-dslr/

Detailnější vysvětlení rozdílu kalibračních a foto senzorů http://www.dpreview.com/forums/thread/2 ... t-33115019
kuk
Junior

Odeslat příspěvekod marts 4. 2. 2014 09:47

Na výsledky měření z fotoaparátu bych nespoléhal, vzhledem k tomu že v profi praxi se i pro fotoaparáty vytváří barevný profil (tedy koriguje se jejich nepřesnost ve snímání barev).
Ostatně i v tom odkazu na dpreview je vysvětleno proč nelze dosáhnout spolehlivých výsledků.

kuk píše:Taky pokud si najdete svůj typ TV v Amazon obchodu tak v diskuzích pod výrobkem se objevují nastavení uživatelů, není to vždy nijak profi, ale lepší než nic.


Tady bych po zkušenostech řekl, že to bude spíš "horší než nic" nebo "špatně úplně jinak" než "lepší".
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stunherald 7. 9. 2015 22:09

Je tady nejaky "kalibrator" z Brna ci okoli? Mam za sebou par filmu na nove hracce "Panasonic TX-55AS640E" a mozna by to chtelo kapanek poladit, teda pokud to bude za solidni zlataky. Trosku me zaskocila cena zminena na prvni strance - 5k za kalibraci TV, teda u TV za 60k++ bych to pochopil, ale u te me za 20k by to byla 1/4 ceny TV a to je docela ranec uz :/

Kdyztak hodte PM :]
Stunherald
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 8. 9. 2015 02:22

k nastaveniu led panasonic:
reset
mod: ako v kine(true cinema)
podsvietenie je ako jas na monitore, aky chcete
od kontrastu az po teplotu farieb (tepla2) nic nemenit
od zivych farieb po MPEG redukciu sumu vsetko vypnut. Mozte nechat akurat senzor osvetlenia (dodatocne reguluje podsvietenie podla svetla v miestnosti)
intelligent frame creation - low (ak vadi, tak off)
Film Cadence Mode a 1080p Pixel Direct - on ak sa da(asi zalezi od vstupu)
Contrast Control - off
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mr gomez 7. 10. 2015 14:04

To Plutotype: Dobrý den měl by sem zájem o kalibraci svých zobrazovacích zařízení. Jak je to finančně náročné a kolik to zabere času. Děkuji. S pozdravem Lukáš.

lukaskozmer@upcmail.cz
mr gomez
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Plutotype 7. 10. 2015 17:48

@mr gomez

Ahoj,
poslal som ti mail.
Plutotype

EDIT: Tvoj email mi vrátil správu naspäť.
THX certified video calibrator Level I+II
Sony Bravia KDL-55HX850, Yamaha YRS-1100
HTPC: MPC-HC, madVR, ReClock
smakvideotech.com/blog
Plutotype
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Twiztid7 7. 8. 2017 09:59

Zdravim vy delate kalibraci tv.mam ssmsung ue55ks7002.koukam na filmy a hlavne xbox one s.takze by me zajimalo jestli se to vyplati a nakolik to vyjde.aby bylo ptimalne vse nastaveno.koukam vzdy max na youtube na tu mou danou tv jak to maj nastavene i pro hrani her ve 4k a hdr
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod Plutotype 7. 8. 2017 20:40

Ahoj,
Na Tvojej TV by sa dali nastaviť 2 režimy:

SDR s REC.709 pre súčasný blu-ray ( filmy )
HDR s REC.2020 pre Ultra HD blu-ray ( filmy )

Momentálne čakám na novú verziu software, ktorá bude podporovať niektoré veci, ktoré potrebujem ku kalibrácii. Ozvem sa následne.

PS: Hry v 4K s HDR musia byť super, ale je všeobecne známe, že farebný priestor mnohým štúdiám nič nehovorí a preto kalibrácia pre hry nemá príliš význam.
THX certified video calibrator Level I+II
Sony Bravia KDL-55HX850, Yamaha YRS-1100
HTPC: MPC-HC, madVR, ReClock
smakvideotech.com/blog
Plutotype
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Twiztid7 7. 8. 2017 20:48

No protoze jak dam rezim hry neni to vono az po upravach podle youtube jaks taks ale jak dam hdr+ tak je to vsechno take nazloutle. Tak samo jak na you tube davali nastaveni na filmy i na rtings.com pro danou televizi prislo mi to take nijake a hlavnd furt nazloutle. Tak jedu na rezim prirofni u dynamyckeho je hlavne cervena barva uplne moc vyrazna
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 16. 9. 2017 13:31

Mel bych zajem o kalibraci TV v jiznich Cechach. Napiste mi do zprav. Diky
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vrába 28. 11. 2017 07:31

Dobrý den včera jsem zakoupil televizor Samsung UE55MU6442. Na prodejně mi bylo nabízeno certifikované kalibrování, ale to jsem odmítnul. Nemáte někdo nějaký návod? Nastavení všech hodnot? Používám O2TV. Tak bych rád měl obraz dokonalý. Nebo si mám nějak sehnat technika domů? Kolik taková sranda vyjde?

-- 28. 11. 2017 08:36 --

Nemá prosím vás někdo kalibraci z elektroworldu nebo nějakou jinou odbornou na TV Samsung UE55MU6642?
Vrába
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod samurraj 4. 3. 2020 12:04

Zdravím, je to sice nějaký pátek, co zde diskuze probíhala, ale mám otázku na pána, který kalibruje obrazovky (Plutotype)
Koupil jsem model LG C9 a také by mě zajímala cena a realizace kalibrace. Ovšem jsem z Libereckého kraje...
Nastavil jsem si obraz, který sedí mým očím perfektně ovšem štve mě jedna věc. Když si vše nastavím třeba podle zdroje HD obsahu, je to super. Pak koukám třeba na Netflix ve 4K a už to třeba tak OK není a nechce se mi pořád něco přenastavovat. Pochopil jsem, že díky kalibraci si mohu nechat vytvořit dvě různá nastavení a ty poté pouze přepnout, dle sledovaného obsahu.
Ale třeba jsem to špatně pochopil.
samurraj
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků