Samsung TV, ladění jednotlivých programů

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Polsonside 3. 12. 2012 14:32

Ahoj, taková záhada, mám LED TV Samsung UE40D6000, UPC CA modul.
Mám naladěné stanice ale chtěl bych si přidat Nova Cinema, Fanda a Prima Cool.
Televize mi nenabízí naladit kanály jednotlivě, pouze všechny automaticky nebo manuálně, pokud nechám hledání v síti nebo úplné, vždy najde jiné programy.
Nedaří se mi ani spojit v PC.
Neví někdo?
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 3. 12. 2012 15:30

Samsung má do dnes nešťastně řešenou editaci programů.
Pokud potřebuješ dodat nějaký program bez nutnosti proladit a zpřeházet celý seznam který máš v TV,tak je lepší proladit pouze jednu frekvenci,na které vysílá nově přidaný program.Na této adrese:
http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu.htm
si najdi hledaný program a u něj napsanou frekvenci.Tuto frekvenci zadáš v ručním ladění v TV.Nebo si vyber program který už na této stejné frekvenci vysílá,vyber ho,a tato frekvence se ti zobrazí v nabídce ručního ladění-nemusíš jí tam zadávat ručně.
Pokud máš teď stav,že se ti při automatickém ladění nenaladí některá frekvence,tak v možnosti automatického ladění vyber možnost Síť-tedy síťové vyhledávání.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polsonside 5. 12. 2012 20:22

Moc díky, každopádně na několikátý pokus naladila TV všechno, takže jsem editoval v PC a nahrál zpět.
Mají to velmi špatně pořešený, především přidání jednoho nového kanálu je prakticky nemožné, leda tvůj způsob, staré CRT to měli řešeny lépe.
Zase je výborná ona zmíněná editace v PC přes USB.
Tak díky. Samsung podpora můj dotaz ani nepochopila a odepsali mi naprostý nesmysl :-D
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod code 27. 7. 2013 10:26

Ta editace v PC se dělá přes jaký program?
code
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod MgX 27. 7. 2013 13:43

Zajímavé videonávody lze najít přímo na stránkách Samsungu, a to i v češtině. Včetně návodu na seřazení programů v TV a PC.
Utilitu pro řazení v PC tam nabízejí taktéž. Odzkoušenou ji ale nemám. Dá se předpokládat, že budou existovat i další - třeba s lepším prostředím atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 27. 7. 2013 14:26

Jen upřesním:
Ten manager na stránkách Samsungu sice funguje,ale není dobrý.
Vysvětlím-po vymazání předvolby např.5,vznikne "díra",která nejde zaplnit posláním programu z jiné předvolby.Resp.jde,ale ta "díra" se posune na pozici 6.Když přesunu na pozici 6,tak se "díra" posune na 7,atd....
Je to neskutečně debilní....
Ten link co jsem postnul,umožňuje jakoukoliv editaci,včetně té zmíněné chyby.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levočerv 7. 8. 2013 17:32

Paráda díkes jito za prográmek. Mám F5300 a tohle bodlo :) Funguje bezvadně
Levočerv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 7. 8. 2013 18:16

Ok,rád pomůžu když to je možné...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spazik 2. 1. 2017 23:13

Zdravím, pořídil jsem si TV Samsung, konkrétně tento model:
http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-a ... JU6872UXXH

Bydlím v bytovém domě v krajském městě, kde je anténa pro TV přivedena do zásuvky ve zdi bytu - asi společná pro celý dům, víc detailů bohužel o ní zatím nemám. Zapojil jsem ji do TV a automatickým laděním naladil (DVB-T).

Naladilo mi to asi 40 TV stanic (spoustu českých a pár zahraničních) a 10 rozhlasových, nicméně ani jeden kanál není v HD - přitom co jsem googlil ČT a některé další by měli být už běžně dostupné pár let v HD i v pozemním vysílání DVB-T...

Nevíte kde může být problém? Nastavení TV jsem prolezl horem dolem a na nic jsem nepřišel.
Může být problém ve "špatné"/staré anténě? Signál by snad neměl být problém, vzhledem k tomu že bydlím v centru krajského města.
Sousedi jsou povětšinou důchodci, takže jsem se zatím ani nepokoušel s nimi mluvit o tom jestli chytají SD nebo HD signál :-D Nicméně dům je pár desítek let starý, takže těžko říci co to tam je za anténu a kabel...
Spazik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 2. 1. 2017 23:54

Pozemné vysielanie DVB-T a bydlím v krajském městě je široký pojem. To nie je satelitné vysielanie, ktoré má pokrytie na 99% územia ČR s rovnakou kvalitou vysielania. U DVB-T nemusíš mať signál daného multiplexu s HD programami ani kúsok od vysielača.
Okrem toho u STA zrejme ten kto ju inštaloval pred rokmi mohol dať prednosť počtu programov pred HD vysielaním.

A/ nájdi si pokrytie tvojho mesta tu:
http://www.omko.cz/prijem-digitalni-televize-dvb-t/

B/ keď zistíš ktorý mux v tvojom krajskom meste vysiela HD programy zisti si frekvenciu tohto muxu a na TV skús preladiť túto frekvenciu ručne - zistíš či je nejaký signál z antény na tejto frekvencii.
Ak na tejto frekvencii nie je žiaden signál, máš dve možnosti:
- obráť sa na správcu bytového domu - to dúfam vieš kto ním je, aby ti dal informáciu o dostupných programoch v rozvode STA alebo kontakt na firmu ktorá sa o tento rozvod stará. Oni ti povedia čo do rozvodu púšťajú.
- požičaj alebo si kúp externú anténu a skús s nastavenou frekvenciou HD muxu "loviť" signál u teba v byte alebo na balkóne

chyba nie je na 99% ani v ladení ani v nastavení ale proste v tom, že v STA nie je tento signál.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kosican0 6. 1. 2017 07:32

MgX píše:Zajímavé videonávody lze najít přímo na stránkách Samsungu, a to i v češtině. Včetně návodu na seřazení programů v TV a PC.
Utilitu pro řazení v PC tam nabízejí taktéž. Odzkoušenou ji ale nemám. Dá se předpokládat, že budou existovat i další - třeba s lepším prostředím atp.


Ja som postupoval presne podla toho navodu a mam na usb len dvb analog, dvbt, dvbc , sat ..... ale nikde nemam programi a ani koncovku .scm . Neviete kde je chyba? Postupujem presne podla navodu mam Samsung 6272
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod jito 6. 1. 2017 07:43

Samsung totiž začal ukládat channel setting do koncovky zip-dříve ukládal do koncovky scm.
Proto ti soubor zip software nevidí.
Zkus tohle:
http://www.samychan.com/
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosican0 6. 1. 2017 09:43

Ten odkaz nefunguje aspon u mna .
Na usb ked rozbalim ZIP tak tam mam len tieto veci:
v prilohe foto
Přílohy
TV.png
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod jito 6. 1. 2017 14:52

Odkaz je normálně funkční...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků