Jak často koukáte na 3D filmy na vaší TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 8. 10. 2012 14:21

Mr.Semtex píše:je aktuálně Prometheus ve 3D..

beriem ta zaslovo najblizsie v pozicovni sa na to spytam :kuk:
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 10. 2012 14:26

Nechápu jak může jakýkoliv 3D (aktivní/pasivní) fungovat "vleže" /otočené o 90°, když je to vždy založený, na snímání dvou obrazů na vzdálenost očí vodorovně.

-- 8. 10. 2012 15:42 --

Tak mě napadlo - v souvislosti s panelovou lotrií - vyrábí AUO apod. 100Hz panely? Pokud ne, tak by aktivní 3D zároveň znamenalo, že tam bude lepší panel - třeba v Sony televizi od Samsungu?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 10. 2012 14:49

AUO robi aj 3D 100 Hz panely. A nie su jedini.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 10. 2012 14:52

Nj., pak si vybrat televizi, když chceš IPS LG třeba kvůli umístění a sledování z úhlu a místo toho koupíš VA od AUO ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 10. 2012 15:13

IPS s MVA nezameniš, jedine v menšich alebo väčšich uhlopriečkach (32" a menej, 55"). VA su 40 a 46", IPS 42" a 47".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 10. 2012 15:20

Takže když chceš IPS 32", tak je to jistý jenom u Panasoniku? Případně pasivní 3D od LG/Philipsu - to by taky mělo být vždy IPS?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 10. 2012 15:26

no zatím mám 5 filmů (teda některé cca do týdne ještě v předobjednávce) a to: Titanic, Jak vycvičit draka, Avatar, Avengers a Hugo.. takže na 3D budu koukat cca 1x za měsíc - nic jiného co je zatím ve 3D mně nějak neoslovuje na to abych to koupil (jen kvůli 3D) ale určitě si i něco stáhnu na netu (nebo spíš půjčím od kámoše) jen tak ze zvědavosti jaké to má to 3D (Nezvratný osud, Saw, Piraňa, Cesta do středu země apod.).. ale určitě nebudu každý den čumět v konverzi na Ulici, Česko má talent, Ordinaci apod - (ta konverze je myslím stejně 3,14čovina) a ve finále budu čumět max 2x/měsíc o víkendu :-)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 10. 2012 15:27

Nejak tak podobne. Plus ešte pasiv Toshiba aj Panak je od LG.
A Sharp dava vlastne panely. Otaznik je len u Sony, Sama a LG (bez 3D). A Philips použiva tušim len LG alebo Sharp.

Ale AUO nemusi byť nutne zlo. Oni robia vcelku kvalitne panely. Skôr ide o ďalšich vyrobcov.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 10. 2012 15:58

No, to mě zaujalo, že nové panely pro 3D od LG používá i Panasonik. Podle recenzí na letošní LG a podle toho co naměřili jsou úrovně černé dvakrát lepší (poloviční) než před pár rokama a taky pozorovací úhly dost chválí (- byla recenze na TVFreaku na 3D LG televizi), akorát je horší zobrazení pohybu asi kvůli pouze 50Hz panelu (v 6. řadě LG). Pak ovšem nechápu to jejich MCI 400 - že by backlight scaning? V těch recenzích o tom nic nepíšou, ani na HDTV.co
Když nepočítám Samsung, kde se člověk nemůže ničemu divit, tak z toho vychází Sony jako jediná "seriozní" značka, kde je "problém" s panelovou loterií. (u LG se to dá aspon rozlišit částečně - jak píšeš - podle úhlopříčky a pasivního 3D)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 10. 2012 16:13

MCI je čislo, ktore vznika sučtom frekvencie panela, scanning backlightu, dopočtu a bohvie ešte čoho. Detto ostatni vyrobcovia (CMR, PMR...). Proste spočitaju všetky frekvencie a vyjde im nezmyselne čislo.

Jednoznačne je to akurat u Sharpu aj u panelov.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theo2 9. 10. 2012 13:38

Asi tak 5x míň, než na 2D filmy
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod Neophytee 9. 10. 2012 13:45

Čaute.Mam TV Samsung s aktivním 3D.A musím říct,že za denního světla mě ruší blikaní brýlí,takže je to asi možné koukat jen ve tmě.Což je na prd...mam film Transformers 3 a dokument Žraloci,který je na prezentaci 3D opravdu skvělý!Jak píšu,blíkaní mi dost vadí,takže jsem na ten Transf.ani ještě nekoukal...
Co mi ale přišlo divný... k TV byly 2ks brýlí.A ja si koupil ještě třetí kus,ty totožné.A když jsem je sparoval a měl puštěný ty žraloky,tak buď mi jebe nebo nevím,ale v jednych brýlích byl ten efekt 3D prostě slabý,že jsem to ani neviděl !!Je tohle možné ???Zkoušel sem prohazovat brýle a opravdu,jedny ten efekt zobrazovaly málo.
Můžete se mi k tomu nějak vyjádřit,kdo by věděl ?Jestli je to možné ?Předem děkuji.
Dal sem na radu a koupil aktivní 3D ,ale jak vidím je to přes den nepoužitelné,když máte v obývaku okno..což ma každý že...takže zklamání
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 9. 10. 2012 14:19

na denní koukání je vhodná pasivní technologie a třeba právě od LG (2012) kde je obraz superjasný i za denního světla (+ navíc zářivky) a samozřejmě nic nikde nebliká.. je vhodnější i na tmavší 3D filmy jako Prometheus a nebo Harry Potter.. všechny výhody má zdá se pasivní technologie a přesto je označovaná za kvalitnější obrazově technologie aktivní na plazmě tak nevim jak to je, ale já mám aktivní technologii :-D

s těma brejlema by mě to taky zajímalo, jestli maj nějak blbě synchronizovaný závěrky nebo pod. a to by se potom měli dát reklamovat - pač jediné co by měly dělat nedělaj :-|
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 9. 10. 2012 14:42

Bacha na slovesá,tak ďaleko som nezašiel ani ja :-!
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej.T 12. 10. 2012 10:21

Neophytee píše:Čaute.Mam TV Samsung s aktivním 3D.A musím říct,že za denního světla mě ruší blikaní brýlí,takže je to asi možné koukat jen ve tmě.[...]
Dal sem na radu a koupil aktivní 3D ,ale jak vidím je to přes den nepoužitelné,když máte v obývaku okno..což ma každý že...takže zklamání


Pokud s aktivními 3D brýlemi koukám na denní světlo (např. jasné počasí), je vidět blikání a ruší to.
Já to v obývaku řeším zatažením obyčejných žaluzií. Sice světlo zdaleka nezastíní, udělají spíš jen světlé šero, ale blikání mi úplně zmizí. Ale i když nemám 3D brýle, stejně je zatáhnu, protože mám plazmu, takže jsem o tom blikání první rok ani nevěděl.

Tma rozhodně není potřeba a ani umělé osvětlení nevadí (teda kromě 300W halogenky na plný výkon).
Ondrej.T
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků