Jak často koukáte na 3D filmy na vaší TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nicokol 8. 10. 2012 07:35

Chci novou tv a potřebuji nebo nepotřebuji 3D?
Je tolik 3D filmů (i dabovaných v češtině) že to má smysl?
Jaké jsou zkušenosti již mnoha majitelů s využitím 3D?
Dík za názory…
nicokol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod icotech852 8. 10. 2012 07:47

vacsinou vo vacsich mestach byvaju pozicovne ktore maju aj 3d bluray tituly.
My pozerame zvacsa kazdy piatok vecer - 3d titul+vinko+pizza
za pozicanie das 2e,navyse do 3dkina je to daleko a mozes mat zle sedenie ci odbeh na wc byva problematicky.Navyse mozes popijat ^^
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicokol 8. 10. 2012 08:22

Předpokládám že si na tom někdo občas něco pustí.
Půjčovna v okolí asi nějaká bude (tato možnost mě nenapadla).
Chci v tv mít satelit (jedno dálk. ovládání) a vadí mi blikání (proto ne plazma) uvažoval jsem ještě o Philipsu – zamítnuto (nepohodlné, šeredné dálk. ovládání)
Mám asi vybráno: Sony Bravia KDL-40EX655 nebo LG 42LM670 proto otázka na to 3D.
nicokol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod icotech852 8. 10. 2012 08:37

Sony nepoznam,mame to LG - LG ma nesklamalo
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 8. 10. 2012 09:51

nicokol: kvuli DO zavrhnes tv? :-D jezis....muzes koupit snad i jinej ne?....
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 8. 10. 2012 10:18

Já teď nadávám na Philips kvůli nutnosti mít při přehrávání z USB video přesné velikosti 1920x1080 - řeším vedle v HD tématech - jinak Ti TV nedovolí přepnout na 3D..

Jinak 3D film dávám tak jednou týdně - ne že by jich bylo tak málo, ale nemám víc času na sledování..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bojkas 8. 10. 2012 10:32

Mam osobni dlouhodobou zkusenosti jen s pasivni LED 3D od LG a tu bych urcite bral. Kratkou zkusenost s aktivnim LG mi neudelala dobre na oci, to je vsak subjektivni.
Poznatky:
-Cim vetsi TV na 3D, tim lip!
-Urcite bych preferoval vsechna 3D s CZ zvukem, titulky jsou v tom pripade opravdu rusive.
-Co vim, tak kazda LG z vyssi rady podporuje i MKV (bez DTS) z USB, pripadne je mozne tuto podporu aktivovat v servisnim menu.
-Pokud budes stahovat, nebude absolutne zadny problem sehnat hromadu filmu.
-Pasivni podporuje 3D SBS, ktere ti teoreticky snizi rozliseni, ale neni to nic vyrazneho. Na jednom oku vidis jedny pixely, na druhem zase ty druhe. Kvalita a detailnost tak nijak zvlast netrpi.
-Na 3D staci koukat jednou tydne
-to nejdulezitejsi, aby sis to vychutnal - nauc se koukat na animaky, ty jsou ve 3D NAPROSTO nejlepsi. Osobne se i nejvic osvedcilo "Monstra vs. vetrelci". :-)
bojkas
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 8. 10. 2012 10:38

bojkas píše:nauc se koukat na animaky, ty jsou ve 3D NAPROSTO nejlepsi
Forma je dolezitejsia, ako obsah. No to sme zas dobacovali :-|
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kutil71 8. 10. 2012 10:49

Na jaře jsem si pořídil 3D foťák Fuji. Nyní pasivní 3D TV LG tak z 70% používám na prohlížení nafocených 3D fotek a na přehrávání krátkých 3D videí , které z foťáku převádím do SBS.
Je to velmi působivé a výrazně to zvyšuje využití 3D TV.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bojkas 8. 10. 2012 10:56

Odar píše:
bojkas píše:nauc se koukat na animaky, ty jsou ve 3D NAPROSTO nejlepsi
Forma je dolezitejsia, ako obsah. No to sme zas dobacovali :-|

Neni zrovna u 3D filmu ta forma dulezita? A zrovna u animaku to plati dvojnasob, je to nenasilna a lehka forma zabavy s humorem a nejlepsim 3D.
Ale nebuddeme mu to tady spinit mimo tema, ne?
bojkas
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 10. 2012 11:06

Forma u 3D filmu dolezita je. Odar to vsak myslel tak, ze pozerat nejaky 3D film len preto ze je 3D je holy nezmysel. A nazor na animaky je subjektivny, takze to nemozes zovseobecnovat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 8. 10. 2012 11:53

Ono je to u toho 3D specifické.. Takový Avatar je ve 2D naprosto průměrné až podprůměrné sci-fi, které začíná nudit už v půlce filmu, naproti tomu ve 3D je to něco, co natolik vtáhne do děje, že divák "debilitu" scénáře naprosto nevnímá a i na konci filmu se mu nechce rozloučit se světem do kterého byl dokonale vtažen..

Optimální je, pokud je film sám o sobě dobrý a 3D ho pouze posune ještě kousek dál na stupnici zážitku pro diváka - podle mého dobrým příkladem je aktuálně Prometheus ve 3D..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 8. 10. 2012 12:00

Mr.Semtex píše:Avatar je ve 2D naprosto průměrné až podprůměrné sci-fi
Nesuhlasim.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 8. 10. 2012 12:37

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.. :D
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 8. 10. 2012 12:48

<OT>
Napisal som svoj nazor. Hadat sa nie je preco - kazdy to vidi inak a ma ine priority pri sledovani akehokolvek audio-vizualneho diela.
Co sa tyka Avatara, mna po pol hodine v 2D bavit neprestal a povazujem ho za lahko nadpriemerny sci-fi film. Urcite ale nie za to, za co ho povazuje vacsina ludi. Prometheus ma prijemne tento rok prekvapil - ale to bude asi tym, ze som nemal prehnane ocakavania, ako vacsina ludi, ktori ho povazuju za najvacsi prepadak tohto roka.

Za TOP filmy (obsahovo) povazujem ine filmy. Mam uz cosi odpozerane. Popcornova forma prezentacie mi uz velmi davno nestaci.
</OT>
Odar
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků