Philips 2010

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bepe00 29. 9. 2010 18:33

Vybírám TV a Philips PFL7605 byl můj favorit, jen mám jeden dotaz. Pročítám všechno možné. V recenzích se uvádí, že tento model nemá FreeView HD tuner. Znamená to snad, že nelze naladit HD
vysílání pozemního DVB-T?Zatím se takto vysílá jen poskromnu, ale nezdá se mi, že by televize za tuhle cenu by neuměla naladit HD signál? Poradí někdo jak to vlastně je?
bepe00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peppies 30. 9. 2010 09:56

Kdybych já měl věřit všem uživatelským zkušenostem ( byť je to určitě velmi dobrá pomůcka pro nákup ) tak bych si nic nepořídil :-)
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod hosp 5. 10. 2010 09:04

Kúpil som si tv Philips 46 PFL9705 a to pískanie (jemné) je pravda..Nie som odborník na tv, neviem či to spôsobuje lokálne podsvietenie, ale u mňa to jemne píska,keď zapnem ambilight a vypnem zvuk..Keď je vypnuté ambilight tak telka ide ticho..
hosp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod berto60 12. 12. 2010 13:59

ahoj hosp, mam na teba par otazok ohladne Philips 46PFL9705. to piskanie-da sa zvyknut alebo je to problem?co sa tyka kvality zobrazenia ciernej-vyrovna sa plazme?da sa z neho nahravat na externy USB disk? ma to aj tuner dvb-S?a vidis tam niekde koaxial konektor /mam este analogovu kablovku a chcem ju pouzivat este rok /co sa tyka vahy niekde vidim 29 kil a niekde 23. este mozes dat aj celkovy dojem v zmysle ze keby si vedel pred nakupom to co vies teraz ci by si do toho aj tak siel. vdaka vopred.

PS ja zvazujem aj tento panasonic TX-P50V20E
berto60
Junior

Odeslat příspěvekod Dj Addams 12. 12. 2010 14:25

Ahoj berto.
Vybral som si cinemu 21:9 (58PFL9955) dnes ju budem davat na stenu a zapnem.ta nemala problem s piskanom.viem ze po 41-42 tyzni by mali byt problemy s piskanim odstranene.teraz kupos aj z 45-46 tyzdna tie by maki byt ok a nepiskat.ciernu uvisim aku to ma ked to zapnem a pohram sa s nastavenim...
Caf
Dj Addams
Junior

Odeslat příspěvekod marts 12. 12. 2010 21:24

k 46PFL9705 - když se podívám do technické specifikace
( http://www.p4c.philips.com/files/4/46pf ... ss_ces.pdf )
a uživatelského návodu ( http://www.p4c.philips.com/files/4/46pf ... fu_ces.pdf )

tak tato TV umí digitálně přijímat jenom DVB-T a DVB-C (nemá DVB-S ani DVB-S2), hmotnost je 23kg, s podstavcem pak 25kg (29kg by mohla být hmotnost i s obalem). Nahrávání na externí disk není podporováno, do TV se dá strčit SD karta která je pak využívána pro uložení filmu zapůjčeného z internetové videopůjčovny (otázka je ale jestli je tato služba v česku podporována).
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berto60 13. 12. 2010 01:28

vdaka marts. bol som si pozriet ten phillips , nuz a za tu cenu si myslim ze su aj lepsie TV napriklad SHARP LC-46LE925E LED TV so 4 zakladnymi farbami. alebo plazma PANASONIC TX-P46G20E boli totiz v obchode v ktrom som dnes bol vedla tohto TV a obe boli v obraze viditelne pred Phillipsom ak niekto moze nech sem hodi co ma lepsie ten phillips ako tie dva TV. okrem reproduktorov. po 2 hodinach obchadzania TV v tom obchode mali ich vyse 200 si laicky dovolim tvrdit ze ta plazma od panasonicu je asi najlepsia co sa tyka vernosti obrazu. ti co tvrdia ze LED alebo LCD dobehli kvalitu plaziem podla mna taraju. je tam stale viditelny rozdiel. najviac sa plazmam priblizovali SHARPY tam tie neprirodzene kontrasty pri farbach neboli az tak viditelne/stale to viac pripomina malovanky ako realny obraz/. ten phillips ma velmi sklamal. plazma na druhej strane ma velku spotrebu a dost "kuri". a vcil budzte mudri. takze tesim sa na vase nazory dufam ze mi pomozu sa spravne rozhodnut.
berto60
Junior

Odeslat příspěvekod quapor 13. 12. 2010 19:58

philips ma najhorsie nastavenie v shop mode, realita je uplne ina

sharp a 4farba, vidim rozdiel len pri zlatej farbe, takze zase len marketing a nalepka na tv

plazma, mne osobne vadi blikanie obrazu
quapor
Junior

Odeslat příspěvekod berto60 13. 12. 2010 20:57

mi chces tvrdit ze sa phillips zamerne diskvalifikuje pred konkurenciou tym ze ma najhorsi shop mod?! ako nie som odbornik ale v tom obchode boli vedla seba a ta plazma bola viditelne lepsia a aj ten sharp a obchodnik bolo vidiet ze sa vyzna povedal ze plazmy -suveren panasonic LCD LED- Sharp ako kazdemu podla jeho chuti ja tu stale cakam na nejake odborne porovnania.
tie TV som si obzeral asi pol hodiny sli na nich rozne sceny a bohuzial ten phillips ma dost sklamal.
berto60
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 13. 12. 2010 21:11

philips má základní nastavení obrazu fakt příšerný,ale stačí si s tim trochu pohrát a vše je uplně jinak.já sem z obrazu nadšenej...
ladil sem podle týhle recenze:
http://www.flatpanelshd.com/review.php? ... 1279009235
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berto60 13. 12. 2010 23:53

no tak som zase tam kde som bol, idem naspat do obchodu a spytam sa obchodnika na ten phillips shop mod...
berto60
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 14. 12. 2010 00:26

stačí mu říct ať ti přepne na mód "film" a už je to o mnoho lepší...hlavně realističnost pohybu mě fakt dostala,to sem jinde neviděl...ale záleží taky na tvejch nárokách,moje můžou bejt jiný...
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miro285 25. 12. 2010 17:11

Zdravim. V najblizsich dnoch budem v Prahe a rad by som videl Philips Cinema-u 58PFL9955H nazivo. Nevie mi nahodou niekto poradit, ci je mozne vidiet niekde tento model v Prahe? Vopred dakujem
miro285
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 25. 12. 2010 17:26

Zkus to tady:
http://www.alza.cz/Publish.asp?idpm=2132
Ale raději nejdřív zavolej.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků