3D ... nová cesta, nebo jen slepá ulička?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Bude 3D technologie již dnes, tou správnou cestou vpřed? Obáváte se problémů se zrakem atp.?
Ano, jednoznačně se jedná o správnou cestu. 34 %  11%  [ 34 ]
Ne, 3D technologie zatím nebude patřit k velkým hitům a na čas ještě zanikne. 73 %  24%  [ 73 ]
Postupem času se 3D technologie prosadí. 106 %  35%  [ 106 ]
Ano, jsem přesvědčen, že nynější 3D bude působit problémy. 45 %  15%  [ 45 ]
Ne, zcela jistě bude vše OK. 15 %  5%  [ 15 ]
Bude záležet na délce sledování 3D programů. 24 %  8%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 297

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 3. 2. 2014 20:53

megdesign píše:Aktiv blika, ak je vonku denne svetlo a prenika do miestnosti... to mam odskusane....

Inak neblikne ani prd, ked zapnem TV a malu, 1,5W LED lampu za hlavou.
len dodam, doma pozeram na plazmu Panasonic TX-P46ST30E s aktivnym 3D a nemam problem pozerat 3D film aj za denneho svetla pri nezatemnenej miestnosti. Len musim dodat (okrem toho, ze zrak mam vyborny), ze mam zapnutu maximalnu plynulost obrazu (IFC sa to tusim vola). Ak som ju vypol, efekt blikania sa minimalne zdvojnasobil (zrejme pokles obnovovacej frekvencie) a zaznamenal som viditelne blikanie ako obrazovky, tak pri pohlade na okno. So zapnutym IFC na stred alebo na maximum ziaden problem s blikanim, v pohode cez den pozeram 3D film. Pri zatemnenej miestnosti alebo vecer takisto v pohode. 8-) o<:)

Cakam a tesim sa na Gravitaciu, vraj velmi dobre 3D natoceny film. ^^
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty86 30. 4. 2014 22:56

Zdarec,

nevěděl by někdo jak na tento problém? Bd iso které je 3D jsem pomocí DvdFab (zkusil jsem si MakeMKV) převedl do MKV formátu, nicméně film se v obou případech převede jako klasické 2D, převodem se ztratí 3D efekt. Nemá někdo nějaký tip na program ktrerý by uměl 3D iso převést do MKV ve 3D - myslím full rozlišení, žádně předělávky do SBS/OU.

Díky
Marty86
Junior

Odeslat příspěvekod marts 6. 5. 2014 14:01

Asi bych zkusil tsMuxeR http://www.videohelp.com/tools/tsMuxeR, rovnou z dekodovaneho BD vzit prislusny videosoubor ci playlist (toto ovsem vyzaduje neco vedet o strukture souboru na BD]
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Egee 7. 5. 2014 13:57

Používám na převody 3D
http://www.freemake.com/cs/free_video_converter/
umí hodně a je zdarma ...
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malakaiCZ 29. 6. 2014 17:12

Čau lidi, mám dotaz, asi hloupý. Koupil jsem 3D telku. Dostal jsem k ní 3D Demo od LG a je tam záběr na rybku, která nádherně vystupuje z obrazovky do prostoru. Asi po 14 dnech jsem se někde náhodou dočetl, že to je záběr z dokumentu Život v moři od Imaxu. Tak jsem to stáhl, ale v tomto dokumentu je ten samý záběr bez efektu vystupujícího z obrazovky. Film má hloubku, je 3D, ale nikam neleze :-D Jak je to možné? :-)
malakaiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hans1983 30. 6. 2014 11:36

No podle mě to možné je.
Dema LG jsou podle mě extra nastavená na extrémní výstup z obrazu, i já sem majitel 3D LG telky a to co z ní lezlo v prodejně sem už nikdy ze žádného nosiče tak pěkně vystouplé neviděl. :)
Jo když si ztáhneš z netu nějaký krátké video ve 3D tak to leze jak blázen, filmy a dokumenty co mám doma BD 3x imax (mořské dokumenty), a asi 2 nebo 3 filmy na BD ve 3D slabota hloubka pěkná ale nic na mě nelítá :-/
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 6. 2014 15:10

Pokud jde konkrétně o podmořské dokumenty, tak tam velmi často s 3D efektem "ven" nebývá problém. Je to jeden z žánrů kde 3D velmi vynikne.

Pokud něco nefunguje, je to většinou konkrétním obsahem, popřípadě špatným RIPem.

Osobně doporučuji

http://www.csfd.cz/film/288221-sedm-div ... -soustavy/

http://www.csfd.cz/film/221449-zraloci-3d/

a hlavně

http://www.csfd.cz/film/262789-velke-po ... uzstvi-3d/

Tady problém v obsahu nebude. Efekt je srovnatelný s LG demem.
_DAVE_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans1983 3. 7. 2014 13:27

No já mám originálky BD tyhle dokumenty:
http://www.filmarena.cz/blu-ray-3x-imax ... -dokumenty

Samozřejmě 3D tam je ale podle mého dojmu ne tak jako v demech od LG. Prostě ty ryby nevystupují tak markantně jako když sem to na stejné tv viděl v prodejně. :)
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty86 26. 7. 2014 13:58

Co se týče podmořských dokumentů, osobně doporučuji tento:

http://www.csfd.cz/film/337424-uzasny-ocean-3d/

Pro mě zatím nejlepší dokument tohoto typu, rybky a všechna ta podmořská havěť mi plavala přímo před nosem :)

S filmy je to horší, ale tenhle animák měl zatím nejlepší pop-up efekty co jsem u 3D filmů viděl

http://www.csfd.cz/film/252667-madagaskar-3/
Marty86
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 7. 2014 17:09

Asi nejlepší 3D efekt kterej jsem u filmu viděl, bylo s děckama v 3D kině - počáteční scéna filmu Monstra vs. Vetřelci, kde si "vědec" při odposlechu "signálů z vesmíru" pinká takovou tou "samoodpalovací " pálkou míček na gumičce. Seděl jsem asi v 10. řadě a měl jsem pocit, že mi ten míček lítá až pod nos. Ani při podobně koncipovaný scéně z Dinoparku ve Vyškově, kde "z plátna" směrem k divákovi vylítne pravěká megavážka s rozpětím křídel cca metr nebyl efekt tak výraznej - možná že to bylo způsobený menším příčným rozměrem projekční plochy v tom Dinoparku. Ale na TV jsem nikdy tak výraznou "prostorovost" nezaznamenal...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 26. 7. 2014 20:12

Tak to máš akorát blbě nastavenou hloubku 3D. Konkrétně ta scéna s míčkem je i součástí LG 3D dema a na TV funguje velmi dobře.
_DAVE_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pelciik 27. 8. 2014 20:46

Dobrý den, vlastním tv LG 60pz750 a při přehrávání 3D videa z NAS úložiště pomocí DLNA vše běží ok, jen mi nikde nejde přepnout zvuk třeba z AJ a CZ, když najedu do nabídky přehrávání videa tak skoro všechny nabídky nejdou přepínat. Na ostatních zařízeních doma to jde přepnout. Poradí někdo prosím ? ... Díky
pelciik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matesak007 27. 8. 2014 23:27

Dobrý den, prosím Vás potřeboval bych takovou menší radu. Mám projektor Acer x110p DLP 3D (3D ready) a notebook Asus ( grafická karta ATI MOBILITY RADEON HD 5470 512 MB) a chtěl bych to nějak z aktivovat. Brýle mám už vyhlídnuté acer DLP 3D brýle. A chtěl bych se zeptat jaký přehrávač musím mít, jestli nějaký speciální a nebo stačí mít jenom film ve 3D a popřípadě jaký, jestli blue-ray atd. Protože když propojím počítač s projektorem a zapnu na projektoru DLP 3D tak se obraz trochu ztmaví a jinak nic nedělá, a když zapnu film ve 3D blue-ray normálně v KM-playeru tak zůstavají normál 2 obrazy a tod vše, tak mi prosím Vás poraďte, jak to mám zprovoznit. Odborníci na internetu mi řikali, že stačí mít jenom DLP 3D projektor, DLP 3D brýle a správně naformátovaný film, takže asi originál 3D což je na blue-ray, ale nějak se mi to nezdá. Děkuji
matesak007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Konvi 6. 9. 2014 10:43

Cau chci se zeptat koupil jsem si novou telku Samsung a řeším jak nejlépe nastavit 3D jakou u ní máte pro nejlepší 3D zážitek nastavenou hloubku a 3D perspektivu?? Hloubka je asi jasná maximální že? A jinak s tou perspektivou jak? Mám to necaht na nule nebo přidat do plusových hodnot nebo naopak stáhnout do mínusového nastavení? Abych si 3D film dokonale vychutnal...pořád si s tím všelijak hraju a nemůžu se rozhodnout jak by to bylo nej
Konvi
Junior

Odeslat příspěvekod Soldier.Kopi 21. 12. 2014 13:36

Zdravim,
chci se zeptat jestli tady má někdo SHARP telku řady AQUOS a kouká na 3D. Díky
Soldier.Kopi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků