PANASONIC TX-P46G15E

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ludva10 17. 9. 2009 18:13

Ahoj.
Mám v plánu zakoupit tuto plazmu. Chtěl bych se zeptat:
1) Jaký na ní máte názor ohledně obrazu. Snad dobrý. Do ted jsem uvažoval o PANASONIC TX-P46G10E a ten si většina lidí tady chválí.
2) Jak se propojí TV s PC pro technologii Viera Cast? Do PC mi vede LAN kabel od poskytovatele netu, mám statickou IP adresu. Dá se tam nějakej rozbočovač a něco se nastavuje pak i v TV?
3) Jelikož chceme pověsit TV na zeď bez stolku ( DVD kino chcemne zrušit ),řeším, jak v TV přehrávat DVD. Jak je to s propojením ( a následném přehrávání filmů ) TV s PC pomocí HDMI kabelu? Na zákl. desce mám HDMI výstup 1080p.
4) Jak je to s přehráváním videa z SD karet? Funguje spolehlivě DIVx a jak je to s AVCHD, kterou nahrávám kamerou Canon, bude fungovat?
Moc dík za každou radu a názor, není to zrovna málo peněz.
ludva10
Junior

Odeslat příspěvekod altec 17. 9. 2009 18:26

nazdar G15 ma lepsi procesor uz na urovni rady V cize obraz je full HD aj pri videu kdezto G10 je fullHD len pri snimkoch pri videu je rozlisenie nizsie-je tam slabsi procesor.AVCHD nebude problem ale stym divX formatom by som klamal nemam vyskusane.Inak ako telka je to spickova povedal by som ze v tej cenovej kategori je to jedna z najlepsich ake si mozes zakupit.co sa tyka viera cast ide o taku vec ze do tv pripojis sietovy kabel a dokazes sa pripojit bud na youtube ci picasso alebo nova a eurosport myslim ze ine nic tazko povedat ci je to vyuzitelne..asi len v ramci srandy vyskusat to ale inak nic mozno ta nova alebo eurosport...myslim ze by sa to z PC malo dat rozbocit do tv
altec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Henry2 17. 9. 2009 18:55

ad 1, obraz ma stejny jako G10
ad2, pres router, do nej pripojis jak TV, tak PC a pripojku k netu. btw. viera cast je pripojeni k netu, na propojeni s PC se pouziva funkce MediaServer (DLNA)
ad3, no proste to propojis pres HDMI a je to :)
ad4, z SD karet umi prehravat fotky a AVCHD video. DivX ne, ten lze prehravat pres DLNA. AVCHD video z Canonu jsem zkousel a fungovalo.
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ludva10 17. 9. 2009 19:21

a to propojení DLNA se provádí jak? Je to jako streamování přes net? Takže to pojede přes ten Viera Cast?
ludva10
Junior

Odeslat příspěvekod rrajnoha 18. 9. 2009 15:58

Zdravím
V dtestu vyšel test TEST speciál: 118 modelů LCD, LED a plazmových televizorů
http://www.dtest.cz/test-special-118-mo ... televizoru
HTPC(XBMC), AVR YAMAHA RX-A3010
rrajnoha
Junior

Odeslat příspěvekod ludva10 18. 9. 2009 20:14

Dtestu zrovna moc nevěřím. Stále dokola tam vyhrávají stejné značky u všech spotřebičů. Zrovna naše pračka byla skoro poslední a je super
ludva10
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 9. 2009 20:26

ludva10 jsi OT, ale ... je třeba se podívat co se hodnotí, jak se hodnotí a proč to dostalo takové, či makové hodnocení. Hodnocení Tebou zmiňovaného časopisu bývá k výrobkům velmi kritické, což konkrétně mně vyhovuje daleko více, než test, který je pouhým „mazáním medu kolem úst“ budoucím spotřebitelům.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ludva10 18. 9. 2009 20:31

Jasně, takže mnou vybraná podobná plasma, která vyšla v testu skoro nejhůř ( skoro jako starý šrot ) a tady zrovna docela vychvalovaná ( PANASONIC TX-P42G10E VIERA ) stojí za nic? Rád se si nechám poradit, než koupím
ludva10
Junior

Odeslat příspěvekod rrajnoha 18. 9. 2009 20:47

Je pravdou, že i mě překvapilo kdo je vítězem. Na druhou stranu je zde poměrně velké cenové rozpětí, takže to možná až tak vážně nelze brát.
Na druhou stranu PANASONIC TH-42PZ85E se v 11/2008 dtestu umístnil jako 3-tí. Nedostatky nových modelů Panasoniků TX-P42X10E a TX-P42G10E jsou :
- Zrcadlení obrazovky
- Zobrazení bílé
Ale za tu cenu 19200 resp. 31200 oproti 68000 Kč dobré
HTPC(XBMC), AVR YAMAHA RX-A3010
rrajnoha
Junior

Odeslat příspěvekod rrajnoha 18. 9. 2009 20:49

Mohu poslat přes sz pdf s výsledky - pro zájemce
HTPC(XBMC), AVR YAMAHA RX-A3010
rrajnoha
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 9. 2009 20:50

ludva10 chápej mě, prosím, takto. Mám vybranou věc - v testu je kritika na nějakou zásadní funkci této věci. Jdu do kšeftu a zaměřím se na zjištění, zda ona věc je opravdu tak špatná, zda ona funkce je opravdu tak mizerná. Prostě si dám víc bacha.

Druhá strana ... mám vybranou věc v testu je opěvovaná, až na nějakou hloupost, která není vůbec důležitá (přičemž ve skutečnosti má nějaký zásadnější problém). Jdu spokojeně do kšeftu a honem si věc koupím.

Co je lepší pro spokojeného zákazníka?

Dále na téma „kvalita testů“ můžete pokračovat ZDE :arrow: viewtopic.php?f=1703&t=1063103
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ludva10 19. 9. 2009 06:05

Můžete prosím někdo kdo máte G10 a měřák změřit spotřebu? Dle testu je to 0,5kW. Vím, že se to mění podle obrazu, ale alespoň přibližně.
ludva10
Junior

Odeslat příspěvekod Henry2 19. 9. 2009 06:52

ludva10 píše:a to propojení DLNA se provádí jak? Je to jako streamování přes net? Takže to pojede přes ten Viera Cast?

U Vira castu i DLNA mas TV, PC i pripojku na net pripojenou do routeru, resp. zapojeni je stejne. Pri DLNA si TV taha data z PC a pri Viera Castu si TV taha data z internetu.
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ludva10 20. 9. 2009 08:21

A tím DLNA se tahá z PCco? KJde mi o to, jak propojit PC s TV abych mohl např. přehrávat filmy jak z DVD, tak HDTV? Na tohle asi nejlépe přes HDMI?
ludva10
Junior

Odeslat příspěvekod rrajnoha 21. 9. 2009 09:25

to drakodin:nemohu nic zaslat - nemáte možnost zasílat SZ a ani e-mail
HTPC(XBMC), AVR YAMAHA RX-A3010
rrajnoha
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků