Pozorovací vzdálenosti - tabulky...diskuze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wladas13 4. 12. 2011 11:21

@evlo
lutujem ta, mas to v zivote tazke

@Contra
kvalita je proste kvalita :))
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 4. 12. 2011 11:43

Tak to mi oba, nechapat psany text taky nic moc vlastnost do zivota.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2011 11:50

Bez urážek a nesmyslností týkající se národnostní příslušnosti atp. Děkuji za pochopení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 4. 12. 2011 15:41

evlo píše:Podle me jsou ty tabulky nahodne spatchtene cosi a kazdy musi sam vedet co chce. 3.5m z cca 5 metru me prijde docela vpohode, ale snesl bych vetsi uhlopricku pro lepsi zazitek, coz je podle tech tabulek totalne mimo (i doslova :) )


Kde nestačí tabulka tam nastupuje kalkulátor http://myhometheater.homestead.com/view ... etric.html

a podle něj na tvoji 3,5m úhlopříčku je 5 m pozorovací vzdálenost ideální (eventuálně bys mohl zvětšit na 3,6m)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2011 19:03

Já myslím, že pro základní orientaci poslouží jak tabulky, tak i zmíněný kalkulátor. Skutečný a reálný stav pro každého uživatele a jeho oči, musí následně zvážit právě on sám - uživatel, budoucí majitel zařízení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 12. 2011 22:18

marts píše:
evlo píše:Podle me jsou ty tabulky nahodne spatchtene cosi a kazdy musi sam vedet co chce. 3.5m z cca 5 metru me prijde docela vpohode, ale snesl bych vetsi uhlopricku pro lepsi zazitek, coz je podle tech tabulek totalne mimo (i doslova :) )


Kde nestačí tabulka tam nastupuje kalkulátor http://myhometheater.homestead.com/view ... etric.html

a podle něj na tvoji 3,5m úhlopříčku je 5 m pozorovací vzdálenost ideální (eventuálně bys mohl zvětšit na 3,6m)

Dekuji, mel jsem o vykendu nejakou flamewar naladu, chtel jsem to ted uvest na pravou miru, ale koukam, ze uz je to zbytecne. A navic vidim, ze jsem se dokonce zmylil a kalkulacka reflektuje realitu :( :)
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jossec 7. 12. 2011 20:35

Zdravím,
mám dilema ohledně věčného tématu, jakou zvolit úhlopříčku LCD LED TV, přemýšlím o 37" nebo 40"?
- Budu se na ní dívat z více míst, občas 1,8m, ale častěji cca 2,6m.
- signál je satelit, SD vysílání
- občas nějaké to DVD nebo DivX

nechci abych moc koukal na artefakty v obraze.

Děkuji za každou radu
jossec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wladas13 7. 12. 2011 20:45

kvoli velmi zlym signalom je aj 37 moc velka
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod OndroidV 7. 12. 2011 20:45

Zdravím. Tohle je hodně subjektivní. Já třeba na svou 102cm LEDku koukám z 1,8 - 2m. Signál je DVB-T a jsem s obrazem spokojenej.
A to jsem navíc rozmlsanej z prodejny, kde nám denně běží FullHD ukázky nebo HD satelit.
Sony Xperia Z3 + Monster Adidas IE, Sony MH750, Bose OE2, Bose AE2i, Marshall Major, Bowers&Wilkins P5
OndroidV
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 12. 2011 20:46

jossec bude záležet i na TV, jak moc dobře si poradí s SD vysíláním, hlavně u dynamicky se měnících scén. Při možnosti oddálit pozorovací vzdálenost až na 2,6 metru bych zásadní problém přijít nemusel. Samozřejmě - každý má jiné představy, každý má jiné oči.
Proto doporučím si vše odzkoušet na prodejně při sledování obrazu s horšími/stejnými parametry.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jossec 7. 12. 2011 21:15

mám vybranou TV Samsung D6000, tak se zítra skočím podívat do obchodu a okouknu to i když si myslím že v obchodě jsou jiné podmínky než doma.
jossec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 12. 2011 21:19

jossec podmínky jsou jiné, ale když vypneš vylepšovací fíčury a otestuješ to při různých nastaveních jasu a kontrastu (stačí přednastavené hodnoty v rámci uživatelských předvoleb od výrobce), tak jistě zjistíš, do jaké míry je to problémem.
Jednoduchá rada zní - když budeš pochybovat, nekupuj, ale znovu ještě zkoumej :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wladas13 7. 12. 2011 21:21

dolezite je aby si si to vedel vyskusat na podobnom signale aky budes mat doma
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod OndroidV 7. 12. 2011 21:45

Hlavně si na prodejně vyžádej signál, jaký budeš mít doma. Alespoň anténu tam mít budou. Většinou tam mají nastavenou dynamiku. Koukni i na jiná nastavení, protože ta dynamika je hodně nepřirozeně přestřelená.

Myslím, že nebudou dělat caviky. Já teda vždycky zákazníkovi ukážu i ty horší varianty a to, co uvidí doma (máme tam anténu i satelit SD a HD).

D6000 má parádní obraz. S pohybem si poradí dobře. Ale není nad prohlédnutí na prodejně.
Sony Xperia Z3 + Monster Adidas IE, Sony MH750, Bose OE2, Bose AE2i, Marshall Major, Bowers&Wilkins P5
OndroidV
Junior

Odeslat příspěvekod jossec 8. 12. 2011 20:11

Tak jsem byl v prodejně, nechal tam pustit SD barrandov a novu. A na 40" to z cca 2m špatně nevypadalo. Jen škoda že jsem zapomněl doma flešku s avíčkem. Tak asi vemu 40".

OndroidV: prosím tě jaký máš obraz nějakého avíčka z těch 2m, teda pokud se na avi díváš, je to koukatelné?
jossec
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků