Poškrábané krycí sklo obrazovky

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod buglezz 4. 6. 2009 14:47

Mám problém: našemu synkovi (2roky) se podařilo poškrábat sklo kryjící plazmovou obrazovku naší TV. Podle všeho to "dokázal" nejspíš špendlíkem, protože jsou ty čáry tenké. Ještě, že to není při puštěné TV skoro vidět, pouze když se na to zaměřím... Nevíte, čím to je možno nějak ošetřit? TV je nová, nevím, kolik může stát celé krycí sklo...!?
buglezz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 6. 2009 15:33

To sklo bude asi nedílnou součástí celého panelu, takže by se asi musel měnit celý = AUUU! Jinak existují nějaké pasty nebo lépe řečeno vosky, které jsou průhledné, bezbarvé a zakrývají škrábance tím, že je zalijí/zaplní, ale to se spíš týká nábytku - leštěnky nebo vosky na nábytek. O kamufláži podobných rejpanců do skla se tam nemluví...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod buglezz 4. 6. 2009 15:44

Jeden kamarád má podobnou pastu, ale ta je určená na displeje mobilů... Brusnou pastu ne, ale třeba by pomohla nějaká ta plnící..?
buglezz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Henry2 4. 6. 2009 17:32

A co je to za TV? NApr u Panasonicu jde kryci sklo vymenit. Mezi panelem a sklem je videt mezera, ale napr. u Pioneeru je kryci sklo soucasti panelu.
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buglezz 4. 6. 2009 20:01

Je to Panasonic VIERA TH-42PZ85EA.
buglezz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Henry2 5. 6. 2009 16:59

Tak to vymenit lze
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šamša 6. 6. 2009 14:11

Kdysi sem něl něco podobného na staré crtéčku syn tam udělal taky vryp a pomohla na to obyčejná zubní pasta.Tady u Pan. není sklo ale stálo by zato to vyzkoušet než dělat výměnu či kupovat "zázračné pasty".
šamša
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod buglezz 7. 6. 2009 22:03

Pasta pomohla... Sám tomu nemůžu uvěřit... ne zcela, ale subjektivně se mi to zdá lepší...!
buglezz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šamša 9. 6. 2009 14:58

Alespon tak , já když to poprvé zkoušel tak sem nevěřil, poradil mi to starej mistr co dělal eště za první republiky generálky a opravy strojů.Taky to lze ůspěšně použít na poškrábané skla hodinek, těch je dost. :tleskani
šamša
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xlukas3 8. 9. 2017 18:44

Ahoj,
omylem se mi při čištění obrazovky u LG OLED 65E6V povedlo způsobit 2 tenounké škrábance (jsou vidět jen když na obrazovku svítí sluníčko). Je možné je nějak rozleštit (viz. rada s pastou výše)?
xlukas3
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod xlukas3 8. 9. 2017 19:53

No mně šlo primárně o to, aby to při podobných metodách ve výsledku nebylo spíš horší. Tj. zda na obrazovce není např. nějaká anireflexní (či jiná) vrstva, která by šla spolu se škrábanci dolů taky.
xlukas3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 9. 9. 2017 06:34

Tak to netuším....
Mě se povedlo něco podobného-jeden škrábanec na obrazovce.Mám ho tam několik let,a vidím ho pouze při dalším mytí obrazovky,kdy se musím dívat proti světlu.Při normálním sledování TV je neviditelný.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlukas3 9. 9. 2017 08:29

Taky z čištění obrazovky? Bych nevěřil, co dokáže prach. Měl jsem tam nějakou špínu, tak jsem trochu přitlačil a tohle je výsledek. Naštěstí je vidět jen při přímém svitu sluníčka a to ještě zblízka, ale i tak mi to na téměř nové TV vadí.
Obrazovka má ve vypnutém stavu nádech do fialova, tak netuším, zda se nejedná o nějakou vrstvu. Nerad bych se zbavil škrábance tím, že tam pak budu mít mnohem viditelnější flek:)
xlukas3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka_ 2. 10. 2017 10:36

Ahoj, tohle mě celkem zaujalo. Jaký je ideální postup čištění obrazovky, aby nedošlo k výše zmíněným škrábancům? Napadá mě stlačený vzduch ve spreji a možná štěteček na optiku. Tim veškerý prach dostat pryč. Z výše uvedeného jsme pochopil, že různé spreje a následné leštění utěrkou z mikrovlákna není vhodné.
Jirka_
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků