Samsung 2018 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 20. 2. 2019 13:20

Nová TV je vždy ze začátku šok - jeden tam často nesnáší i změnu k lepšímu.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zac.je.toho.loket 20. 2. 2019 14:29

u Samsunga máš e-manuál přímo v TV - což je celkem fajn. Já jsem po obrazové stránce spokojený. Chce to trošku poštelovat a je to hned koukatelnější. Bál jsem se SD programů, ale dá se to. Jen ty pozorovací úhly jsou nic moc, ale s tím jsem počítal. Přecházel jsem z plasmy Panasonic P42G20, která byla před 10 lety dražší než tohle v 55" dnes :-D
Naposledy upravil zac.je.toho.loket dne 20. 2. 2019 14:31, celkově upraveno 1
zac.je.toho.loket
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 20. 2. 2019 14:30

Bohužel,lepšího není nic-skoro,opravdu bych radši neměnil,ale potřebuji web v obyváku+hbbtv pro manželku,obraz -ten se srovnat s plazmou prostě nedá,a to musím říct ,že plazma provozně za těch 5,5let dostala opravdu zabrat,samsung je o mnoho rychlejší ve všem,ovšem přístup k zakazníkovi je podivný-tím myslím obsluhu přístroje-ne zprávu,možná to je tím ,že je mi 62.,mládež je prostě zvyklá si vše vygooglit.my staří to vše chceme mít v mozku a rukách!/e manual -zdlouhavé,ale děkuji za pomoc/
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 20. 2. 2019 15:12

Ten e-manuál mě tedy pěkně **** - na ovladači je tlačítko, na který často omylem zmáčknu a pak musím potvrzovat, že chci skutečně zavřít ten blbej e-manuál.
Na web mám počítač, stejně se z té blikající přesvícené TV obrazovky nedá číst. Popravdě jsem tu novou TV ani nepřipojil k internetu.
Kdyžtak se můžete zeptat tady na jednotlivé věci, co potřebujete nastavit, ono se to moc neliší mezi různými TV.
Taky ta plazma byla "jenom" FullHD, takže jestli nemáte 4k zdroje obrazu, tak se nedá čekat moc zlepšení. Nižší rozlišení se může jevit kvalitnější na obrazovce s nižším rozlišením - ideálně tedy zobrazovat stejné rozlišení na obrazovce se stejným rozlišením, aby nedocházelo k žádným přepočtům a oko se lépe chytne toho hrubšího rastru a zbytek si mozek domyslí. Zatímco když ta 4k TV předloží obraz s nižším rozlišením v rozmazané podobě, tak ten mozek hned pozná, že je tam něco špatně, asi jako když si člověk vezme brýle se špatnými dioptriemi.
Naposledy upravil Nick Cave dne 20. 2. 2019 15:44, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna zbytečná vulgarita
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 20. 2. 2019 16:35

Bude to o síle zvyku,dcera dostala plazmu 50st60 a je nadšená,stará 43px80 ale obrazově taky nebyla zlá-je to i tím rozlišením ,jede na pozemku,měl bych jeden dotaz,proč u 4k tv při obrazu fuul hd je vidět rozdíl mezi prvoplánem a zadním obrazem-přední třeba postava je tak ostá ,že je vidět i minimálni piha-obraz za postavou je mírně zamlžený-je to tím 4k?,převodem!je to vlastnost VA panelu,nebo se to dá v nastavení upravit?,má to být 10bit panel,děkuji.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 20. 2. 2019 16:42

Zřejmě se jedná o doostřování hran, kdy se ještě víc zvýrazní rozdíl mezi ostrými jasovými přechody.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s-l 20. 2. 2019 23:03

Laický dotaz : při přepnutí na prohlížeč musím vždy znova zapínat volbu "stolní počítač". Nepřišel sem na to jak to nastavit trvale? Neni to nic zásadního - jen můžu přeskočit reklamy . Ale zajímá mi i důvod tohohle nastavení ..jestli to někdo ví. Dík za odpo.(Sams. MU7002)
s-l
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zac.je.toho.loket 21. 2. 2019 07:57

stormborec píše:Ten e-manuál mě tedy pěkně **** - na ovladači je tlačítko, na který často omylem zmáčknu a pak musím potvrzovat, že chci skutečně zavřít ten blbej e-manuál.


Jaké tlačítko, u jakého modelu? Já trpím na nedostatek tlačítek a absenci numerické klávesnice. Byl jsem trochu překvapen, když jsem v krabici naše jen ten jejich 360 Remote
zac.je.toho.loket
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 21. 2. 2019 08:10

spyko píše:Včera dovezli 55nu8002,který boží de..l zaslepil CI slot černou přelepkou-moc nechybělo a proklel jsem samsung do NSR,i tak je to proti plazmě panasonic 50st60 slabota-o istalaci ani nemluvím-nebe a dudy,jediné + je hbbtv,mnohem rychlejší,obrazově mě překvapil SD obraz na kabelu,pozemku nemám ještě odskoušenou,neb ladění taky není silnou strankou přístroje,OVLADAČ-doufám ,že je to jen síla zvyku,nejhorší na Samsungu je přístup k informacím-nic,vůbec nic,v přiručce jen zapnutí,ani poloha CI+ TAM NENÍ,CO NEVYGOGLÍŠ-NEMÁŠ,manželka chce panasonica zpět-samsunga dát dceři,zatím jdu pokračovat!


Taky uvažuji o této TV. Nějaké další dojmy z používání? Co ovladač, už jsi si zvyknul? Funguje nahrávání na USB, nebo je potřeba připojit HDD? SD obraz je tedy při této velikosti TV koukatelný?
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 2. 2019 09:42

Mám řadu NU7192, kde je klasický tlačítkový ovladač
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 21. 2. 2019 18:02

Ovladač jsem zmáknul,ale stejně seženu i numerologický-kvuli ženě a TTX,obraz v SD překvapil,ikdyž zatím jen v kabelu,v pozemce jsem se k tomu ještě nedostal,mám přepínací slučovač,musím namontovat,ostatní zatím nemohu sloužit-nedostal jsem se k tomu,kromě obrazu,který byl z Planea na plné pecky a ladění prioritních,jsem zdechlý-chřipka!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spyko 25. 2. 2019 11:51

Ovladač objednán,odskoušeno i pozemní vysílání -telesystem dvb-t2,opravdu mě překvapuje obraz v SD,a to je v TS procesor ALI,s dost mizernou grafikou,už jsem spokojenější i s obrazem přes kabel-trochu přispusobení pomohlo,nevím proč bylo vyplé HDR,že by pro prodejnu?,odskoušeno i USB přehrávání-bez vady,jediný problém zatím HBO GO,PŘIPOJENO-nespustí se,na pc bez problémů,že by se to bilo mezi sebou?
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 25. 2. 2019 12:18

HDR je na HDR zdroje, ale zřejmě tam bude i nějaký přepočet kde to lze použít i na SDR, ale nebude to moc věrný obraz. Přepočet SD by teoreticky neměl být problém v dnešní době, spíš je blbý, když ta TV si až moc horlivě vymýšlí a dopočítává co ve zdroji nebylo.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 25. 2. 2019 17:22

Jsou filmy a pořady,které vypadají jako telenovela,bohužel to je udajně tv,záběr obličeje s prasklým beďarem je určitě nad můj vkus,jako by to bylo vystřižené a přiblížené,pomalu si začínám zvykat,manželka je však z ovladače nešťastná,proto ta náhrada.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 25. 2. 2019 19:07

HBO GO nemáš překročen limit připojených periferií?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků