Problém s TCL, reklamovat?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.mrazek 22. 10. 2018 16:14

IMG_20181022_170414.jpg

Obrázek
Obrázek


Zakoupil jsem novou TV TCL, jsem naprosto spokojený se systémem Android TV, rychlostí, HDR, celkovou kvalitou obrazu. Jen mě trápí dost vážný problém, který je vidět na fotografiích. Rád bych se tedy zeptal jestli je toto normální a jestli mám tedy reklamovat?
jiri.mrazek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 10. 2018 16:26

Nejaka miera nerovnomernosti podsvietenia u LCD je normalna, ale pokiaľ to už človeku zasahuje do komfortu sledovania, treba to riešiť.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.mrazek 22. 10. 2018 16:30

chápu, je to vidět i na levé straně, tam mi to ale nepřijde takové a vůbec to nevnímám, jenže při tmavé scéně je ten pravý horní roh jak pěst na oko.
jiri.mrazek
Junior

Odeslat příspěvekod peppies 22. 10. 2018 17:08

Tohle bych doma nechtěl a volal bych servis
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 22. 10. 2018 18:19

Reklamovat
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 22. 10. 2018 18:33

Vratit to už nejde?
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.mrazek 22. 10. 2018 23:20

Vrátit samozřejmě jde, nemám ji ani týden, ale TV jinak ve všem vyhovuje, tak doufám že je to jen vada mého kusu a půjde to vyměnit za kus co bude v pořádku. Doufám že to není plošný problém.
jiri.mrazek
Junior

Odeslat příspěvekod packy 26. 10. 2018 21:24

Mě to samé dělala nově vybalená Hisense - nakonec se ukázalo, že obrazovku stačilo "omýt" (přípravek na obrazovky a hadřík) a přesvětlená místa zmizela ...
Geomatika for ever...
packy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevicek 27. 10. 2018 10:26

Máš v menu zaplé lokální stmívání (Local Dimming)?
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 10. 2018 10:58

packy píše:Mě to samé dělala nově vybalená Hisense - nakonec se ukázalo, že obrazovku stačilo "omýt" (přípravek na obrazovky a hadřík) a přesvětlená místa zmizela ...

Tak to bych opravdu takto neřešil. Omlouvám se, ale návod k výrobku, předpokládám, nic takového nedoporučuje. Jestliže styl podsvícení nevyhovuje uživateli a tento vnímá defekty, měl by televizor vrátit/reklamovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod packy 27. 10. 2018 20:21

No, na televizi prostě byla tenká vrstva prachu (nebo prostě něčeho), který v místech u okraje (cca 10 cm od okraje) divně lámala světlo a produkovalo to přesvětlená místa. Na čištění jsem použil sadu na čištění obrazovek - nevidím na tom nic špatného. Nebo vy obrazovku ničím nečistíte?
Geomatika for ever...
packy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 10. 2018 20:58

Ne, panel ničím nečistím. A když už, tak určitě ne sadou na čištění obrazovek. Stačí si přečíst návod a člověk hned ví, co se nedoporučuje. Když už je nutné panel otřít, tak jemnou mikrovláknovou utěrkou. Používám brýlovou, tedy nikoliv prachovku k otření skříní, a to od firmy Rodenstock. Když by znečištění bylo větší, pak lehce navlhčím. To je všechno.

Na vlastní riziko, by při nějakém extra velkém znečištění, bylo možno využít Isopropanol/isopropylalkohol. Nicméně jak píšu - opatrně a na vlastní riziko. Ne při každém čištění, protože žena v domě je příliš aktivní s úklidem.

Mimochodem - poškození panelu vyvolané chemickou látkou, tudíž nevhodným prostředkem na čištění, není uznáno při reklamaci výrobku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.mrazek 29. 10. 2018 18:17

Stevicek píše:Máš v menu zaplé lokální stmívání (Local Dimming)?


Mám ale je to tam nehledě na nastaveni. Na středu mám objednaný svoz a domluvenou výměnu za novou.
jiri.mrazek
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků