[článek] Report z Datart Expo 2018

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 20. 10. 2018 23:47

20. 10. se poprvé pro veřejnost otevřel veletrh Datart Expo. Vzhledem k dost nízké účasti se obavám, že i naposled.
Stánek Samsungu nabízel některé TV vystavené v Ambient módu, 75" TV z řady Premium UHD s promem "Nebojte se velké úhlopříčky", QLED televize. Na jedné z QLED byla téměř statická obrazovka (pouze rotující text v malé části obrazu) s nápisem QLED se nevypaluje. Vystavena byla i novinka, 8K QLED hned vedle běžné 4K QLED. Bohužel však na každé běžela jiná smyčka.
LG nabízel hned několikrát OLED. Běžně vystavenou (tuším) E8, pak herní koutek výhradně s OLED, samostatně umístěnou W8 a zatemněný stan s porovnáním OLED a QLED. Vystavené byly i NanoCell televize (SK9500 a možná i další).
Stánek Sony byl dosti chudý s XF85, AF8 a třetí myslím XF90, vše v 55". Bohužel ZF9 ani AF9 vystaveny nebyly. Byla však přítomna Xperia XZ3, první Xperia s OLED displejem.
Stánek Philips TV nabízel televizí více, nejnovější pak OLED803. 903 na místě bohužel nebyla. Personál se skládal z hostesky, která ani nevěděla, jaké úhlopříčky mají vystaveny a produktového manažera, který naopak byl schopen odpovědět téměř na vše.
Svůj stánek mělo i JVC, které si i zde v nápisech ohánělo japonskou kvalitou, jakkoli TV navrhuje i vyrábí turecký Vestel. Ke cti slouží, že zde byly vystaveny i úplné novinky, které teprve do obchodů přijdou, včetně velmi tenké 93L. Ze značek vyráběných Vestelem zde byl i Hyundai, k němu jsem se ale dostal až později, když už se personál rozutekl.
kvok
Pokročilý
Uživatelský avatar

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků