Nová Sony KD55XE8505 špatný signál - důvod kabel?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zower 14. 7. 2018 22:01

Ahoj, tak na doporučení zde jsme vybrali Sony KD55XE8505 (vybíral jsem nakonec mezi touhle a Samsungem 55MU7002) S telkou zatím není moc co hodnotit, vypadá pěkně, nastavení proběhlo jednoduše, ale u dost programů (většinou těch v HD nebo programů označených T2) je takové to digitální "trhání" obrazu zasekávání a tak. Je možné že je to nevhodným kabelem? Kabel jsme použili stejný, co jím byla připojená stará CRT tv. Případně pokud ano, jaký kabel zvolit?

Myslím, že něco podobného se dělo i nám s přítelkyní po koupi smart TV ale už si nepamatuju jak jsme to vyřešili.

Taky mě napadlo, jestli ty "T2" programy, nemají slabý signál nebo tak.

Díky za radu.
zower
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 7. 2018 22:05

Zaměřil bych se na antény a kvalitu příjmu signálu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 7. 2018 07:19

Přímo v televizoru máš orientační možnost kontroly kvality signálu. Jestli nevíš kde, podívej se na test TV Sony na avmania.cz. Je to tam nafoceno.

Tys použil stejný koax co dřív? Využíváš tedy interní tuner televizoru?

Ještě je možnost se mrknout na nastavení plynulosti obrazu pro Tebou jmenovaný tuner. Z Tvého popisu jasně neplyne, jestli je problém skutečně v signálu.

....a nezapomeň aktualizovat software televizoru
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zower 15. 7. 2018 11:41

Díky oboum za odpověď, vyzkouším a dám vědět.

Ano Koax jsem použil stejný, kterým byla připojená stará CRT TV, využíváme interní tuner.

Software jsem ještě aktualizovat nedával, jen jsem TV připojil, sama si naladila automaticky programy a když jsme zkoušeli na nějaký z těch z označením HD (ČTčka) a nebo s označením T2 (to je asi ten DVB-T2?) tak se to zasekávalo po chvilkách. Po těch pár minut co jsem si s tím hrál, to dělaly jen programy v tě vyšší kvalitě, obyč Prima třeba (bez HD bez T2) šla plynule. (ale měl jsem to zaplé cca jen 5 minut, víc se tomu budu věnovat večer zase).

Vyzkouším tu sílu signálu, vyzkouším i vyměnit kabel co jsem našel doma druhý aktualizuji ten SW a dám vědět jak to šlo.
zower
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 7. 2018 16:35

Po aktualizaci softwaru obnov přepravní nastavení a pak vše znovu nastav a nalaď. Je to lepší a můžeš tím eliminovat některé problémy.

Určitě následně napiš - co a jak.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků