SAMSUNG UE46F8000ST problém s rozlišením YouTube

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Duhen 23. 3. 2018 13:02

Zdravím, mám takový problém s TV SAMSUNG UE46F8000ST, kterou jsem pořídil 2014 za celkem dost peněz.Po celou dobu jsem tomu nevěnoval pozornost a bral jako samozřemnost, že když je to FULL HD TV, tak na youtube videa co jsou v renderu 1920x1080 pojedou ve FULL HD 1080p, ale nyní jsem zjistil, že ať pustím v interní aplikaci youtube jakékoliv video tak všechny se přehrávají jen 1280x720 což je jen HD rozlišení.

Stačí při sledování videa dát OK a pod ukazatelem délky videa je další nastavení a první ikona z leva je HD kvalita a úplně na pravo se dá zapnout do obrazu statistiky pro experty viz screen.
na všech videích mám to samé a pouze 1280x720. Přitom na mobilu či PC je ještě možnost 1080p. Kontroloval jsem to u kámošů na současných Samsung TV za cenu kolem 20k a všem to dává v dalším nastavení u ikony kvalita automaticky, nebo manuálně možnost 1080p.

Můžete to prosím zkontrolovat co máte 8000 řadu, případně, kdo máte nižší řadu, asi to bude stejné aa napsat mi sem výsledek?
Nevím zda by to mohlo být samotnou aplikací, ale zase to není tak starý model.
Možná by pomohlo pořízení Samsung SEK-1000 (Smart Evolution Kit), ale ten se už samozřejmě neprodává :hm
Přílohy
00001.jpg
Pouze 720p
00002.jpg
Některá videa se vůbec nespustí a zahlásí tohle.
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duhen 24. 3. 2018 09:47

Tak jsem se popta na podpoře a bylo mi řečeno.

Aplikace YouTube není plně kompatibilní s videi uloženými na youtube serverech.
U vašeho modelu již aktualizace v rámci updatu byly ukončeny.
Aktualizace již není možná u tohoto modelu.

Takže TV 4 roky stará za 35K a Samsung kašle na podporu, to ať jdou do háje.
Nechápu proč u tak vysoké a drahé řady nemůžou updatnout aplikaci YouTube na verzi co v sobě mají současné Samsung modely.
No co už, obraz má stále super, tak pořídím TV Box na Androidu a příště jim na celej SMART HUB kašlu.
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 3. 2018 10:42

Bohužel je to tak. Zajímavé je, že toto EU neřeší. Neřeší zbytečně ponechávané zastarávání výrobků, které jsou pak nutně nahrazovány dalšími, či doplňovány dalšími. Tak trochu plýtvání. Když si člověk uvědomí, že mnohdy jde o jednoduchou úpravu softwaru.

Kup externí krabičku a žij dál. Nic jiného zřejmě nezbývá.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků